Příliš kvalitní byl nedělní (11. května) soupeř fotbalistů Slavoje Žatec, hrajících o udržení v krajském přeboru.

Přes všechnu snahu a nasazení všech hráčů podlehli vedoucímu týmu tabulky ŘEZUZ Děčín 0:2, když oba góly dostali v posledních 12 minutách utkání.

Bez Oppela a Šidlofa však Žatečtí bojovali statečně a patrně s největším nasazením na jaře. Přežili i úvodní pocit křivdy ve 14. minutě při velmi přísně nařízené penaltě, za běžný souboj Jindry s útočníkem hostů. Střelu k tyči z pokutového kopu Runta naštěstí pro domácí brankář Přemysl Číž vystihl a na dvakát kryl.

Poslední čtvrthodinu první části měl Děčín další tři gólovky. Největší ve 37., kdy obránce Dykas „namazal“ do sóla Stejskalovi, ale Číž vyrazil míč nohama a dorážka šla mimo odkrytou branku. Hned při prvním útoku po přestávce se opět blýskl zákrokem u tyče nejlepší hráč domácích. Když v 55. připravil další gólovku Hubený, netrefil mezi tyče David Čonka, který hrával loni za Blšany II. ligu stejně jako obránce Karel Krejčík v sestavě hostů.

Když už se zdálo, že pro Děčín je branka Číže zakletá, Čonka si vše vynahradil v 78. hlavičkou zblízka před brankářem a dostal hosty do vedení. Na Slavoj postupně dolehla únava, jeho hráči už nebyli tak důrazní, přestože se nevzdávali šance aspoň na zisk bodu. Brankáře Choduru však prakticky neohrozili, snad ho jen vylekal ostrou střelou z úhlu střídající dorostenec Majoros.

V nastaveném čase dopili domácí kalich hořkosti do dna, neboť kapitán Runt po úniku do otevřené obrany přidal druhý úspěch Děčína. Přestože Žatec v těžké situaci tři příčky ode dna tabulky opět prohrál, tentokrát nelze hráčům vyčíst malé úsilí. Ukázali, že se dá bojovat důstojně o záchranu, což diváci dokázali ocenit, i když bodový efekt to tentokrát nevyneslo. Nejlepšími hráči byli vedle Číže obránce Jindra a středopolař Podroužek.

Slavoj Žatec – ŘEZUZ Děčín 0:2 (0:0)

Branky: 78. D. Čonka, 90.(+1) Runt. Až na pok. kop dobře řídil rozhodčí Zaňka – Prágl a Dufek, ŽK 2:2, 200 diváků.

Žatec: Číž – Vrábík – Jindra, Linz (56. Němec), Dykas – J. Havelka, Škréta, Podroužek, Marcínek (69. Majoros) – Uhliár, Klíma. Trenér Josef Šroub