Slavoj si vykoledoval další příděl, z Litoměřic si přivezl osmičku

Litoměřice - Starší a zkušení hráči se na tým vykašlali, v současné době na krajský přebor prostě nemáme, říká žatecký trenér.

16.6.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Nejdříve pět, další týden šest, tuto sobotu už dokonce osm. Fotbalisté žateckého Slavoje by měli bojovat o holé přežití v soutěži, zatím ale soutěží jen o největší gólový příděl.

Další debakl jim 14. června uštědřili hráči Litoměřic.

První pohroma přišla už v první minutě. Litoměřice zaútočily po levé straně, centr po zemi prošel až na volného hráče ve vápně a ten se nemýlil a poslal domácí do vedení. Už v 17. minutě musel žatecký trenér Brynda poprvé střídat. Obránce Dykas si natáhl sval a do hry místo něj musel náhradní brankář Dupály.

Opět se potvrdilo, že někteří fotbalisté Slavoje prostě hrát nechtějí. „Bohužel, nemáme lidi. Hrajeme zápasy s dorostenci a kluky z béčka, nikdo jiný než náhradní brankář nebyl,“ zoufal si po zápase trenér Žatce Martin Brynda.

Podařilo se vyrovnat

Žatci se i přes velké obtíže se sestavou podařilo vyrovnat. Ve 20. minutě překvapil domácího golmana ranou z pětadvaceti metrů Podroužek – 1:1. To ale bylo na dlouhou dobu ze strany Žatce vše, naopak už ve 25. minutě udeřili po standardní situaci hráči Litoměřic. „Od třicáté do pětačtyřicáté minuty jsme byli lepším týmem. Měli jsme šance, dokonce jsme soupeře zamkli, gól jsme ale nedali,“ viděl zlepšení týmu v závěru prvního poločasu trenér Slavoje.

Těsně před odchodem do šaten ale Žatečtí polevili a přišel trest. V posledních chvílích před hvizdem rozhodčího zaútočily Litoměřice z pravé strany a balon se dostal před brankáře Baštýře, kterému za přispění domácích útočníků proklouzl mezi nohy a skončil až v síti.

Nedrželi se pokynů, dostali další góly

„O přestávce jsme si říkali, že to ještě zkusíme ze zabezpečené obrany nejprve na 2:3 a uvidíme jak dál, ale opět jsme potvrdili svojí nedisciplinovanost. Kluci to úplně otevřeli, chtěli dát gól co nejrychleji a to se nám nevyplatilo,“ litoval neposlušnosti hráčů Martin Brynda. První branka druhého poločasu padla už v 52. minutě, když domácí hráč přešel přes čtyři hosty – 4:1. V 63. minutě zahrávali domácí roh – 5:1. V 67. byl po standardní situaci ve vápně volný další hráč Litoměřic – 6:1.

„Naši hráči rezignovali, nevěděli co mají hrát. Pořád jsme měli někoho neobsazeného, dost jsme jim to ulehčili. Naopak Litoměřičtí hráli v pohodě, s přehledem,“ zhodnotil hru trenér, který A tým nedávno převzal po odchodu Josefa Šrouba. Poslední dva zásahy dostali Žatečtí v 75. a 88. minutě. „Náš výkon byl katastrofální, těžko hodnotit. Bohužel, starší a zkušení hráči, kteří tým měli táhnout se na nás vykašlali a my se současným počtem hráčů a kvalitou na kraj prostě nemáme,“ řekl rozhodně Martin Brynda.

Litoměřice – Žatec 8:1 (3:1)

Gól Žatce: 20. Podroužek

Sestava: Baštýř – Vrábík – Jindra, Uhliar, Dykas (17. Dupály) – M. Jarolím, Podroužek, Němec, Škréta, Provazník (80. Schmiedt) – Klíma

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Ne úplně obyčejnou volební místnost mají ve Rvenicích na Postoloprtsku. Volí se tam v letní kuchyni v domku rodiny Klimendových.

Volí se také v obýváku nebo kuchyni. Celkem na 167 místech

Kam zajít o víkendu na fotbal

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

Okres Louny - Na jaké kulturní či společenské akce se můžete vypravit v těchto dnech v regionu.

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.