Necelé tři týdny zbývají do zahájení krajského přeboru ve fotbale, kde má náš region jediného zástupce Slavoj Žatec.

Zimní příprava mužstva, které přezimuje na 10. místě tabulky KP, právě vrcholí. V neděli ukončil Slavoj porážkou s Kadaní svoji účast v zimním turnaji v Lounech, kde Žatec obsadil třetí místo. Ovšem za předpokladu, že AFK LoKo Chomutov nevyhraje své oba dva odložené zápasy (Litoměřice a Kadaň).

Umístění v turnaji není však tak podstatné, jako to, že příležitost dostali prakticky všichni hráči, kteří připadají v úvahu do širšího kádru trenérů Martina Bryndy a Jiřího Bešíka. Mezi nim jsou i někteří hráči, kteří už podepsali přestupní lístky z divizních Blšan.

Trenéři měli příležitost vyzkoušet i hráče, pendlující mezi A týmem a B mužstvem trenéra Štefana Lesniaka, které je v 1.B třídě na 4. místě.

„Zimní příprava byla směrována na široký kádr obou mužstev. Doladění formy nastává právě v této fázi,“ odpovídá žatecký sekretář Pavel Maňák. „První vážná prověrka áčka nastává v sobotu 28. února v Děčíně s divizním týmem ŘEZUZ a za týden 7. března v Blšanech s mužstvem 1.A třídy Lhota u Kladna. Béčko má sjednáno přípravné utkání na neděli 1. března v Libočanech.“

Do jarní části mistrovských bojů vstoupí Žatec A v sobotu 14. března, kdy přivítá v KP doma šestý celek soutěže Proboštov.

V plné přípravě jsou i oba žatecké dorosty. Ten starší z krajské 1. třídy, kde přezimuje na 2. místě, se však příliš nevyznamenal v lounském zimním turnaji, kde prohrál všechna utkání. Bližší pohled na sestavu však ukázal, že trenéři Vladislav Hynek a Aleš Nováček neměli ani jednou k dispozici právě svůj tým. Naopak většinu odehráli mladší hráči dorosteneckého B družstva trenérů Patrika Jurišky a Vladimíra Zavadila ze sdruženého okresního přeboru. Do jaké míry to byl záměr, či zdravotní stav a studentské povinnosti, ponechme na svědomí samotných aktérů.

Žáci Slavoje vstoupili do zimního turnaje v Lounech nečekanou výhrou nad Rakovníkem, ale vzápětí prohráli krutě s pořádajícím FK. Tento týden jsou žáci A+B na soustředění v Ledči nad Sázavou a v sobotu hrají v Lounech s Libochovicemi.