Po devíti letech hraje Žatec zase divizi. Fotbalisté Slavoje se poprvé představí svým fanouškům v neděli, kdy od 17 hodin sehrají na stadionu u Ohře zápas s Neratovicemi – Byškovicemi.

Oba soupeři své úvodní duely v divizi minulý víkend prohráli. Slavoj prohrál 0:1 ve Vilémově na Děčínsku, svým výkonem ale rozhodně nezklamal. „Hosté hráli velmi dobře a diváci viděli na těžkém terénu určitě velmi kvalitní zápas. My jsme měli více štěstí a tak zůstaly všechny tři body doma, i když to byl zápas spíše remízový,“ uznal po zápase ve Vilémově jeho vedoucí mužstva Libor Sklenář.

Slavoj bude chtít teď doma bodovat. Postrádat ale bude špílmachra Zdeňka Svobodu, který povede jako trenér ve stejný čas rezervu Sparty Praha v zápase ve Varnsdorfu. „Kromě Svobody nám ještě bude chybět Jan Klasna, který je na univerziádě v Číně. K dispozici by už měl být útočník Milan Horna, který k nám přichází na hostování do konce roku z FC Chomutov,“ sdělil Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec.

Nejistý start Jakubova

Otázka stále visí nad Alexandrem Jakubovem, autorem pěti branek v červencovém pohárovém zápase v Nejdku. Stále ho trápí zranění z přípravného zápasu s Kláštercem nad Ohří a do zápasu ve Vilémově nezasáhl.

Nedělní soupeř Slavoje, Neratovice, prožil velmi špatný vstup do soutěže, když v prvním divizním zápase prohrál v neděli na hřišti Meteoru Praha 0:5. „V tomto zápase jsme udělali víc chyb, než za celých sedm sezon, co v Neratovicích trénuji. Zápas jsme nezvládli psychicky, lekli jsme se toho a dělali věci, které neděláme ani při tréninku. Pozitivum je, že už to nemůže být nikdy horší,“ řekl po zápase trenér Neratovic Jiří Kafka.

Je tedy zřejmé, že Neratovice budou chtít v neděli udělat v Žatci u Ohře lepší výsledek.