Hned ve druhém kole nového ročníku divize čeká na fotbalisty Slavoje těžké regionální derby. Žatec přivítá nedalekou Souš, bude chtít odčinit úvodní vysokou prohru v Kladně.

Úlohu ale Žatec nebude mít vůbec lehkou. Vždyť Souš hraje dlouhodobě kvalitní fotbal, ani letos se netají vysokými ambicemi. V prvním kole Souš porazila Úvaly 1:0. Navíc v jejím dresu začal nastupovat exligista Petr Johana.

Také Žatec ale ohlásil těsně před startem soutěže jednu velkou posilu, na lavičku usedl bývalý reprezentant Martin Frýdek. Má ale zatím problémy s kádrem, Slavoj některé posily pro vhodné doplnění ještě hledá. Pokud se mu to nepodaří, mohl by mít v divizi problémy. Několik zkušených hráčů se na Slavoji totiž nedohodlo na dalším působení, zkouší štěstí jinde a klub se je snaží nahradit hlavně mladými odchovanci. Potřeboval by ale na některých postech ještě posílit, vždyť v přípravě prohrál všechny duely.

Start se Slavoji nepovedl

Už v Kladně nastoupil šikovný záložník Rosendo, dříve hráč Mostu, ani jeho umění ale nestačilo na odvrácení prohry 1:5, kterou uhrál Slavoj na úvod divize. „Bohužel, inkasovali jsme až v poslední minutě prvního poločasu a druhý poločas jsme nezvládli. Přitom ještě před nástupem Kladna jsme měli dvě slibně vypadající šance," lituje nevydařeného vstupu do soutěže Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec.

Odčinit mohou prohru fotbalisté Žatce proti Souši už v neděli 17. srpna od 17 hodin na stadionu u Ohře. Na Slavoji doufají, že se nebude opakovat situace z minulého roku, kdy po úvodních pěti kolech neměl Žatec na svém kontě žádnou výhru. Trenérům by měl být k dispozici už také Sýs, který se vrací z dovolené. Připraveni budou také všichni talentovaní mladíci. „Utkání to nebude lehké a zveme tímto opravdové fandy žateckého fotbalu," je optimistou Pavel Maňák.