Příprava na jarní část fotbalových soutěží pomalu končí. Fanoušci už se těší na mistrovské zápasy. Trenéři už pilují, hledají nejvhodnější sestavy, chystají se na generálky. Poslední duel před ostrým startem divize sehraje o víkendu divizní Žatec, Louny, které hrají krajský přebor, mají ještě dva týdny přípravy před sebou.

Louny doma v přípravě opět přivítají velmi kvalitní tým, tentokrát změří síly s divizním Kladnem. Výkop je plánován na neděli 1. března v 15 hodin. Krajský přebor začíná až za dva týdny, lounští fotbalisté zatím sehráli osm utkání. Bilanci mají příznivou, hráli proti kvalitním celkům, často z divize a čtyřikrát vyhráli, dvakrát prohráli a dvakrát remizovali.

Lounští fotbalisté, kteří jsou po podzimu v tabulce krajského přeboru druzí a chtějí bojovat o divizi, porazili postupně Motorlet Praha, mladíky Teplic, Hostouň a Litoměřice. Předtím ještě remizovali s Úvaly, remízou skončil také duel s Velvary. Prohráli jen v úvodu přípravy s divizní Souší a v zatím posledním duelu s Ostrovem. 

Slavoj Žatec bude mít těžký úkol

Poslední zápas mají v plánu před začátkem divize, která se hraje už příští týden, fotbalisté Slavoje Žatec. Zatím jasně poslední tým divize bude mít na jaře velmi těžkou práci se záchranou, navíc mají v Žatci problémy s kádrem. Dosud není úplně jasné, jaké posily Žatec v přestávce získal, není také jasné, zda se dohodne s některými oporami.

V přípravě hrál Slavoj zatím jen třikrát, generálka s Vraným bude teprve čtvrtým zápasem. Po vysoké výhře nad Spořicemi 8:2 a po prohře s Vraným 1:3 minulý týden Slavoj jen remizoval s účastníkem krajského přeboru z Horního Jiřetína 4:4. Duel s Vraným, který hraje středočeský krajský přebor, si Žatec zopakuje v neděli 1. března v 11 hodin. Hrát se bude na nové umělé trávě v Žatci.

Hrát se bude i v Postoloprtech

Hrát se bude o víkendu také na turnaji v Postoloprtech. Finále MH Cirus cupu se sice již hrálo v týdnu, ostatní duely se ale budou hrát v sobotu 28. února. Od 11 hodin nastoupí Domoušice proti Výškovu v doprovodném zápase, od 13 hodin se bude hrát o bronz, utkají se Kryry a Strupčice. Od 17 hodin se bude hrát další vložený zápas, nastoupí proti sobě fotbalisté Tuchořic a Lenešic.

Dohrávat se bude také FK Postoloprty cup pro týmy z nižších soutěží. Vyvrcholení turnaje je naplánováno na neděli. Také tady už je ale jasno o vítězi, vyhráli fotbalisté Výškova.