V krátké době druhé atraktivní derby uvidí v Žatci fotbaloví fanoušci. Ve 13. kole krajského přeboru na hřiště Slavoje přijedou exligové Blšany s řadou výborných bývalých špičkových fotbalistů v sestavě.

Siegl, Čížek, Stracený, Šmejkal, Müller, to je jen část blšanského hvězdného kádru, který bude chtít už zítra, v neděli 31. října, dobít pevnost Slavoje. „Kádr mají silný a hlavně hodně zkušený. My ale máme také kvalitní mužstvo a o vítězství se určitě popereme. Bude to atraktivní zápas, snad vyjde i počasí,“ přeje si před derby Žatec – Blšany opora Slavoje Michal Horňák.

Na derby se Horňák moc těší

Také Žatec má v sestavě dva bývalé reprezentanty a ikony fotbalové Sparty Praha Zdeňka Svobodu a vícemistra Evropy z roku 1996 Michala Horňáka. Právě jejich souboj s několikanásobným králem ligových střelců, a také Sparťanem Horstem Sieglem, bude pravděpodobně největším nábojem okresního derby. Všichni tři ostatně ještě před třemi lety hrávali společně i v Blšanech. „Na derby se moc těším, všechny takové zápasy mají úplně jiný náboj,“ usmívá se Horňák, který by moc rád svého bývalého spoluhráče a kamaráda Siegla vyprovodil ze hřiště s porážkou.

Žatec, který se v posledních kolech výsledkově i herně zvedl oproti startu do soutěže, by chtěl v neděli od 14.30 hodin potvrdit svou vzrůstající formu a na druhém místě tabulky zvýšit svůj bodový zisk a tím také snížit odstup na vedoucí Louny.

Právě proti Lounům přitom žatečtí fotbalisté sehráli derby utkání před dvěma týdny, před velmi početnou diváckou návštěvou ale nedokázali vybojovat tři body. Ty si z duelu, kde bylo vidět výbornou práci obou obran a rozhodl jej jediný gól dříve žateckého Lesniaka, odvezli hosté z Loun. „Doufám, že tentokrát se nám výsledkově derby vydaří lépe než proti Lounům, snad získáme tři body,“ věří Horňák, dlouholetá opora zadních řad reprezentace, Sparty Praha a teď právě Žatce.

Naopak Chmelaři, jimž se ve druhé půli podzimu nedaří podle představ, budou chtít znovu po duelu s Žatcem poskočit ke špičce krajského přeboru.

Rozjedou Blšany svůj brankostroj?

Tradičně budou chtít ukázat divákům svůj líbivý útočný fotbal, věří, že jim balony do branek soupeřů zase začnou padat. V posledním kole Blšany prohrály doma s Chomutovem 0:2, otazník visí před zápasem se Žatcem nad startem podzimního nejlepšího střelce Chmelařů Pavlem Mrázem. Ten už chyběl ve třech střetnutích.

Žatec, který se trápil na začátku sezony, teď naopak v tabulce hraje v nejužší špičce, po výhře nad Modrou 2:1 mu patří druhá příčka s tříbodovým odstupem za celkem Loun. Proti Chmelařům by měli nastoupit oba bývalí Sparťané Svoboda a Horňák, i když o startu Svobody se v týdnu pochybovalo, trápily ho totiž zdravotní obtíže. „Měli bychom nastoupit oba, Zdeněk sice nějaké problémy měl, ale do neděle by to mělo být v pořádku,“ potěšil žatecké fandy Horňák.