Po utkání výborné kvality odcházeli nakonec příznivci Slavoje Žatec zklamáni, protože domácí neudrželi dvoubrankový náskok a inkasovali vyrovnávací gól šest minut před koncem!

„Blšany dokázaly, že mají kvalitní hráče, kteří se jen tak nevzdávají. Že jsme doma ztratili dva body, rozhodla tyč, kterou nastřelil z vyložené šance Baierl,“ povzdychl si zklamaný domácí trenér Pavel Koutenský.

Slavoj měl partii dobře rozehranou. Vystrašil ho sice Novák bombou ze 30 metrů do břevna, ale šance ze hry měli domácí. Ve 22. Baierl poslal před Klímou míč těsně vedle a ve 27. technickou střelu Macháčka vyškrábl Klíma z pravé šibenice. Ve 36. už nedoskočil na střelu Zdeňka Svobody, ale tváří v tvář vychytal Vávru, Poborského i Zlatohlávka po pěkném slalomu, který střílel místo přihrávky na volného Baierla.

Své vedení Žatec zvýšil hned po obrátce, Baierl zabojoval, a do jeho polovysoké přihrávky vletěl Michal Horňák rybičkou a mířil přesně.

Domácí se pak příliš brzy zatáhli, když brzy dostali kontaktní gól hlavičkou Horsta Siegla staršího po standardce Radka Čížka, a nechali hostům prostor k pěkným kombinacím. Přesto mohl zvýšit vedení domácí kapitán Baierl, když se v 67. vyhnul Klímovi, ale nastřelil jen tyč. A za dvě minuty zcela sám hlavičkoval jen do brankářových rukavic.

Hosté se nevzdávali. Ještě v 76. dělovku Siegla st. vyrazil Zaťko. Šest minut před koncem rozehrál Čížek další standardku do běhu mladšímu ze Sieglů, který si v koncovce věděl rady a zachránil hostům bod.

Blšany v dalším kole hostí vedoucí Louny.

S. Žatec – Ch. Blšany 2:2 (1:0)

Branky: 36. Svoboda, 48. Horňák – 51. Siegl st., 84. Siegl ml. Rozhodčí Hlinka, ŽK 1:2, sledovalo 600 diváků.

Žatec: Zaťko – Fedoriško, Horňák, Heinc, Vávra – Paul, Zlatohlávek, Svoboda, Poborský (59. Ilavskij) – Baierl (88. Loos), Macháček (83. Wiesinger)

Blšany: Klíma – Malina, Müller, Šmejkal, Zinhasovič – Červenka, Čížek, Novák, Kalanin (82. Lancz) – Siegl st., Siegl ml. Trenér Josef Němec