Ještě několik hodin před prvním divizním výkopem, po mnoha letech absence republikové fotbalové soutěže, připisují funkcionáři Slavoje Žatec nové posily na soupisku. Tým přes léto hojně „nakupoval“, fanoušci čekají hodně.

„Na hostování z Mostu se nám podařilo přivést ještě Jana Klasnu, který loni hrál ČFL za Vltavín. V současné době je na univerziádě v Číně, ale hned, jak se vrátí, připojí se k týmu. Také vypadají nadějně jednání okolo setrvání velezkušeného Zdeňka Svobody v kádru Slavoje. Zřejmě bude k dispozici trenéru Koutenskému,“ chrlí ze sebe horké přestupové novinky Pavel Maňák, sekretář Slavoje.

Nováček v divizi, který tam proklouzl díky administrativním změnám z druhého místa krajského přeboru, by v první sezoně rád hrál v klidných vodách středu tabulky. Pokud to ale půjde lépe, určitě se fanoušci, ani funkcionáři nebudou zlobit. Hlavně se netrápit někde dole, zní od Ohře.

Funkcionáři Slavoje v přestávce nezaháleli a pro divizi se snažili kádr co nejvíce zkvalitnit. Odcházejí sice exligisté Horňák a Čížek, podařilo se ale udržet tvůrce hry Svobodu. Navíc přišel stoper Aleš Pikl se zkušenostmi z Blšan, Žižkova, ale také reprezentační jedenadvacítky.

Na přestup přišel také Jakubov, který dosud hostoval. Do branky Žatec sehnal Petra Švarce z Chomutova, obranu má vyztužit také Fiřt z Mostu. V záloze je kromě Klasny nováčkem i Martin Vlk, jenž hrál také ČFL. Ten ale po dvou zápasech odjede do zámoří. Novicem je i Petr Janáček z Karlových Varů a Michal Lesniak, jenž poslední sezonu strávil v Lounech a v krajském přeboru v dresu Loun nastřílel úctyhodných čtrnáct branek.

Slavoj začne v sobotu na půdě soupeře. Zajíždí do Vilémova do Šluknovského výběžku. „Chodí tam tradičně hodně fanoušků, nebude to vůbec lehký začátek. Vilémov byl loni v polovině tabulky, navíc je farmou Varnsdorfu. Doufáme ale v dobrý výsledek,“ věří Maňák.

Start bude pro Žatec hodně důležitý, los ale nemá úplně příznivý. V druhém kole přivítá doma Neratovice, ve třetím odehraje derby v Blšanech, ve čtvrtém kole má doma Jirny. „Musíme dobře začít. Věřím, že pak to půjde,“ myslí si Maňák.

Blšany: Bláznivá příprava a otazníky

Už jsme si zvykli. Blšany jsou v letní přípravě vždy hodně tajemné. Letos sice, narozdíl od let minulých, sehrály v regionu hned několik přípravných utkání, jaká bude sestava při prvním ostrém startu ale nikdo stejně neví.

Zatímco v první přípravě v Domoušicích totiž Chmelaři představili více než dvě desítky fotbalistů, v posledním duelu proti týmu Kryr byli Blšanští rádi, že se jich sešlo jedenáct. A ani památky nebylo po většině hráčů, kteří nastoupili třeba právě proti Domoušicím, kde se představili v dobrém světle.

V Domoušicích například nastoupila dvojice hodně šikovných Chorvatů, zda ale budou i pro sezonu, zatím zůstává zahaleno rouškou tajemství. Stejně jako angažmá dalšího cizince, také skvělého technika, který pochází z Ruska. Proti Kryrům nastoupila zase zcela jiná sestava. Důkazem, že se poprvé pravděpodobně viděla jen před zápasem, byla její rozehrávka, která dělala Chmelařům v tomto přípravném duelu velké potíže. Jak tedy budou Chmelaři nastupovat v divizi se dozvíme až ze zápisu z prvního utkání, které Chmelaři startují už dnes od 19 hodin na vlastním hřišti. Pravdou ale zůstává, že i přes potíže vždy blšanští funkcionáři dokázali poskládat kvalitní celek.

„Věřím, že nějaká zajímavá jména se nám pro sezonu opět podaří udělat. Známá jména, která hrála v Blšanech loni, zůstávají. Diváci se určitě budou mít na co těšit,“ zopakoval několikrát Horst Siegl, lídr Chmelařů. Na trávníku by se tak měl objevit právě bývalý král ligových střelců, jeho syn zatím ne, je zraněný. Do branky se zatím asi postaví Krabec, také Klíma je totiž marod. V obraně ze známých jmen budou asi Matucha a Jelínek. V záloze se určitě představí Pilař a Luděk Stracený, patrně by měl být také Zinhasovič. Ostatní zůstává otázkou…

Litol, proti které Blšany už dnes začínají, skončila loni v tabulce divize A na dvanácté příčce. Chmelaři s tímto týmem ještě nikdy nehráli. Ve druhém kole pojedou Blšany do Vilémova, ve třetím přivítají v derby Žatec.