Po Lounech, které doma odstartovaly už minulý týden, se o víkendu konečně dočkají také fotbaloví nadšenci ze Žatce a Podbořanska. První divizní utkání sehraje doma Žatec, Blšany čeká domácí start v krajském přeboru. Zatímco ale Blšany slavily pro mnohé překvapivou výhru v prvním kole, Slavoj odjel z Brozan poražen.

Chmelaři skládali tým na poslední chvíli, málokdo jim věřil, ale start jim vyšel. Díky dvěma brankám Nového a jedné Macka a Froňka zvítězili v Bílině 4:3. Na další kolo navíc Chmelaři, kteří začali úzce spolupracovat s Chomutovem, jenž hraje ČFL, ohlašují další posily. Uvidíme.

Blšany - Litoměřice

Blšany hrají doma s Litoměřicemi, začátek zápasu je naplánován na neděli 19. srpna od 17 hodin. Trenér Němec bude mít k dispozici celý kádr a Chmelaři se určitě poperou o další body do tabulky krajského přeboru, který by co nejrychleji zase rádi opustili. Už před sezonou totiž blšanští funkcionáři prohlásili, že jejich cílem je co nejrychlejší návrat do divize.

Naopak Žatec v divizi je, loni skončil v nováčkovské sezoně jen těsně šestý. Jenže vstup do sezony se fotbalistům Slavoje vůbec nevydařil. Na půdě Brozan prohrál Žatec 0:1, ovšem až brankou z pětadevadesáté minuty, která padla ze sporného pokutového kopu.

Žatec - Meteor

Nápravu mohou žatečtí fotbalisté zjednat právě v neděli, také od 17 hodin, přivítají Meteor Praha. Po utkání v Brozanech žatečtí funkcionáři své svěřence příliš nechválili, na svých internetových stránkách vyzdvihli jen výkony Jakubova v brance, pochvalná slova našli také na Durana a Klasnu. Naopak několik letních posil se dočkalo kritiky, očekávalo se více.

Také žatecký kouč Koutenský by měl mít k dispozici kompletní kádr, včetně letních posil. Chybět bude jen Heinc, který dostal v Brozanech červenou kartu.

A Žatec doplňoval po odchodech Alexandra Jakubova, Zdeňka Svobody a Zdeňka Macháčka opravdu hojně. Přišel do branky již zmíněný Jakub Jakubov, ukázal se Duran, Černý, Kmoch, tvořivý Háša, produktivní Stožický i exotický Osumanu, který hrával v Blšanech druhou ligu a má řadu dalších zajímavých zkušeností.