Všechno důležité se v duelu I.B třídy mezi Žatcem B a Březeneckou Chomutov odehrálo v prvním poločase. Padly čtyři branky, rozhodlo se o dělbě bodů, žatecká rezerva ale pokaždé jen dotahovala náskok soupeře.

Hosté z Březenecké začali lépe a už v osmé minutě se ujali vedení, když se střela jednoho z jejich záložníků otřela o Špicara, změnila směr a brankář Žatce Mical byl na teč krátký.

Žatec se poprvé ozval ve 12. minutě, střela Šidlofa mířila ale těsně vedle branky. To ve 25. už žatečtí hráči mířili přesně, dobře se uvolnil Wiesinger, obehrál i brankaře hostů a balon nasměroval do prázdné branky.

Rušná první půle

Už po půlhodině hry se ale skore měnilo znovu a opět šla do vedení Březenecká Chomutov. Žatečtí obránci nezvládli zmatek na vápně a Belák dal tvrdou střelou ze skrumáže druhou branku hostů. Ve 32. pak měli Žatečtí štěstí, když Šidlof zbytečně ztratil na polovině míč, hráč Březenecké překonal i Michala, naštěstí pro Žatec ho ale ještě stačili obránci zastoupit.

Svou chybu Šidlof napravil už ve 35. minutě, kdy výborně přenesl hru, Tatár s Wiesingerem se dobře zorientovali v soupeřově šestnáctce a druhý jmenovaný dal už svou druhou branku v zápase – 2:2. Do konce poločasu mohl ještě Wiesinger přidat jeden zásah, jeho hlavička ale tentokrát těsně minula cíl.

Zatímco v první půli se diváci v Libočanech nenudili, druhá část byla z úplně jiného soudku. Oba týmy jakoby přestaly hrát a na závěr poločasu si už oba trenéři přáli spíše konec duelu než pokračování trápení. Více ze hry měla v druhé půli Březenecká, a tak mohli být fotbalisté Slavoje v závěru rádi i za bod.

Žatec jen dotahoval

Za zmínku stojí jen dvě akce, v 65. dali hosté břevno, šanci měl ale i Žatec, kdo jiný než Wiesinger. V 81. minutě šel sám na golmana, vystřelil ale přímo do něj. „Dělba bodů je podle mého spravedlivá, v první půli jsme podali bojovný výkon. Bohužel jsme dostali první trochu smolnou branku po teči a při druhé jsme nedokázali balon odkopnout. Ve druhé půli jsme dost polevili,“ viděl utkání trenér žatecké rezervy Jiří Plečinda.

Žatec B – Bř. Chomutov 2:2 (2:2)


Branky: Wiesinger 2 – Špicar, Belák