Po sezoně má už také žatecký Slavoj, nejvýše hrající fotbalový tým v regionu. Po výhře nad Českým Brodem v dohrávce jsou v Žatci spokojeni s konečným sedmým místem. Po sezoně odchází trenér Pavel Koutenský, čeká se také řada změn v kádru.

Hráči Slavoje se chtěli se svým koučem, který je vedl čtyři roky, rozloučit výhrou a nakročili k tomu rázně. Už v 8. minutě se trefil Vávra. „Hrálo se ve velkém vedru, naštěstí jsme brzy dali branku. Velkou šanci měl ještě Lesniak, který nastřelil tyč," hodnotil utkání Pavel Maňák, sekretář žateckého Slavoje.

Po výhře tak Žatec skončil v divizi na konečném sedmém místě, na poslední chvíli přeskočil Souš. V sezoně nasbíral 49 bodů za čtrnáct výher a sedm remíz. Žatec v sezoně devětkrát prohrál. Útok Slavoje patřil v tomto ročníku k nejlepším. „Se sedmým místem jsme v rámci možností spokojení, některé body navíc jsme sice získat mohli, ale soutěž je hodně vyrovnaná. Takže po sezoně spokojenost," říká Pavel Maňák.

V minulé sezoně přitom Slavoj skončil v divizi pátý. V té letošní měl Slavoj občas problémy se sehraností, bylo to dáno tím, že byl farmou druholigového Mostu a za tým často nastupovali jiní hráči, kteří se na tréninku moc nepotkávali. Tato spolupráce končí. „Farmou Mostu v příští sezoně už nebudeme. Fanoušci se asi dočkají několika změn v kádru. Chceme v budoucnu více spoléhat na odchovance, máme hodně úspěšné a nadějné dorostence a chceme je v příštích letech zabudovat do kádru," řekl Deníku Maňák.

Už v této sezoně nastupovali za A tým Hodina, hned několik Hynků nebo Sýs. „Samozřejmě budeme chtít kádr doplnit o o některé zkušenější hráče. Uvidíme, koho ze současného kádru se nám podaří udržet, pak se poohlédneme po posilách. Na konkrétní jména je zatím brzy," pokračoval žatecký funkcionář.

V Žatci končí i trenér Pavel Koutenský. „Chtěl bych mu poděkovat za práci, kterou u nás udělal. A tým Slavoje vedl čtyři roky. Odchází do Souše," dodal Maňák. V další sezoně povede divizní tým Slavoje další zkušený kouč Karel Šidlof. Asistenta si teprve vybere. Žatecký rezervní tým také mění trenérské vedení, Ivana Vořechovského vystřídají Hynek a Nováček, přicházejí od mládeže.

Žatec - Č. Brod 1:0 (1:0)

Branka: 8. Vávra

Sestava Žatce: Zaťko - Fiřt, Vlk, Bešík, Krejčík - J. Hynek (Pelikán), Rosendo, Klasna (Gabčo), Vávra - Lesniak, Osumanu (A. Hynek)