Už už se v Brozanech zdálo, že se budou úvodní divizní body dělit. Nakonec ale hodně rozzlobení hráči Slavoje Žatec odjížděli s prázdnou, když v poslední minutě nastavení dostali branku z penalty.

Žatec se hodně zlobí na rozhodčího, který měl hosty poškodit písknutím sporné penalty až v 95. minutě… „I když byly signalizované tři minuty nastavení, hrálo se déle. Při souboji v pokutovém území v pětadevadesáté minutě došlo ke kontaktu Heince a Maška, došlo k tahání za dres, nikdo nespadl, ale rozhodčí nařídil pokutový kop… Jakubov sice vystihl směr, ale nedosáhl," rozčilují se funkcionáři Slavoje na svém webu.

Po pokutovém kopu rozhodčí utkání ukončil, na Slavoji ale vědí, že vinu za nezískání bodů nemohou dávat jen na rozhodčímu. „Nelze v žádném případě svalovat vinu jen na rozhodčího. Naši hráči si neplnili pokyny, někteří hodně zaostali za očekáváním, která do nich vkládáme. Výborní byli Jakubov a Duran, Klasna hodně bojoval," pokračují na Slavoji v hodnocení. Naopak některé letní posily se dočkaly velké kritiky.

Neproměněné šance

Přitom Žatec body získat mohl, šance ale neproměnil. První vážnou šanci utkání měl ve 27. minutě domácí Umaru, ale Jakubov jej vychytal, stejně jako ve 29. Ve 31. Klasna výborně našel Hášu, který ještě hledal Stožického a z vyložené šance Slavoje nebylo nic.

Do konce poločasu předvedl další dva skvělé zákroky v žatecké svatyni ještě Jakub Jakubov, bratr Alexandra Jakubova, žateckého střelce, který v létě zamířil do Sparty. „Jakubov přiváděl domácí hráče a fanoušky k šílenství, zachytal výborně," hodnotí výkon Jakuba Jakubova klubový web.

Na další šanci si Slavoj musel počkat až do 84. minuty. Na hřiště se dostal Osamunu a ukázal, že je dobrý technik, když se prodral až před Kudrnu v brance domácích. Kudrna ale na poslední chvilku balon žateckému útočníkovi vypíchl. V 86. pak Osumanu poslal balon na Klasnu, ten ale ve skluzu těsně minul. Poslední šanci spálil o minutu později Háša.

A pak už přišla jen sporná penalta, která rozhodla celé utkání. Žatec tak v úvodu body ztratil, v dalším kole čeká na fotbalisty Slavoje reparát doma, přivítají Meteor Praha v neděli 19. srpna od 17 hodin. Meteor vyhrál v úvodu divize s Neratovicemi 2:0.

Žatci bude chybět stoper Heinc, který po druhé žluté kartě v 95. minutě dostal červenou. Daleko k tomu neměl ani kapitán Krejčík, na toho ale nakonec rozhodčí neukázal.

Brozany - Žatec 1:0 (0:0)

Branka: 90. Havrda z PK
ŽK 0:4, ČK 0:1 (90. Heinc)

Sestava Žatce: Jakubov - Vávra, Heinc, Bešík, Krejčík - Duran, Černý (76. Osumanu), Klasna, Kmoch (68. Vrátil), Háša - Stožický (60. Lesniak). Trenér Pavel Koutenský