Fanoušci Slavoje Žatec nezažívají radostné časy. Loni také Slavoj do divize nevstoupil dobře, první výhru bral až v pátém kole a nakonec se zachránil až po administrativním zásahu. Letos jsou na tom fotbalisté Žatce ještě hůř. Ani v pátém zápase nevybojovali ani jediný bod, tentokrát doma podlehli Brozanům 0:4.

Proti týmu, který vede Přemysl Bičovský, nemohl domácí kouč Martin Frýdek počítat s tvůrcem hry Rosendem, který se zranil. Přesto v první půli bojoval Slavoj statečně, dokonce měl několik vážných šancí, žádnou ale nedokázali jeho fotbalisté proměnit. Naopak Brozany se poprvé prosadily ze standardní situace. „My jsme dali bohužel jen dvě tyčky z vyložených pozic," mrzelo po zápase Pavla Maňáka, sekretáře Slavoje Žatec.

Žatec druhou půli nezvládl

Ve druhém poločase, místo náporu Žatce, přišly pak další branky hostů. „Po změně stran hosté zvýšili na dva nula a po chvilce přidali třetí branku z penalty. My jsme se složili v momentě, kdy soupeř navýšil skóre na konečných čtyři nula," viděl Pavel Maňák.

Slavoj tak prohrál už páté utkání z pěti, které v letošním ročníku divize zatím odehrál. Utkání v Chomutově má odložené. Žatec tak má na bodovém kontě pořád nulu, navíc hrozivé skore 3:19. Slavoj nejprve prohrál v Kladně 1:5, poté doma nestačil na Souš 2:3, venku na Litoměřice 0:3 a doma na Lovosice 0:4.

V tomto týdnu bude mít Žatec šanci bodovat hned dvakrát. Ve středu 17. září hraje v Chomutově, který je předposlední, a také ještě nevyhrál, dohrávku, v sobotu pak nastoupí na půdě Motorletu Praha. Vybojují fotbalisté Žatce konečně body?

Žatec - Brozany 0:4 (0:1)

Sestava Žatce: Aschenbrenner - Sýs (Svoboda), A. Hynek, Heinc, V. Hynek - Bešík, J. Hynek (Tatár), Karban (Hassman), Strnad (Klíma) - Bednář, Hodina

close Fotbalová tabulka zoom_in