Bezpečnou výhrou nad Čelákovicemi si žatečtí fotbalisté zajistili tři body do divizní tabulky. Předvedenou hrou proti poslednímu celku tabulky diváky sice příliš nenadchli, ti svým fotbalistům ale odpustili, hlavně díky čtyřem trefám v síti hostů.

Hodně branek, hlavně když padají do hostující sítě, se fanouškům vždy líbí. Na začátku duelu Žatce s Čelákovicemi ale nic nenasvědčovalo tomu, že se bude úspěšně střílet. V úvodu divizního duelu nepředváděl ani jeden celek atraktivní fotbal, balony se jen nakopávaly, a například žatecká záloha působila dojmem, jako kdyby zůstala ještě v kabině. První šance přišla až v 19. minutě, jako blesk z čistého nebe, ale k potěše diváků byla hned golová. Žatecký Klasna zahrával roh a Heinc vyskočil nejvýše. Slavoj mohl poprvé slavit – 1:0.

Po první brance zase oba týmy „usnuly", probudil se v 32. a 35. až Ali Osumanu v dresu Slavoje. Nejprve mířil nad bránu hostujícího Hlaváčka, ve druhé šanci nebyl dostatečně důrazný. Ve 43. minutě se poprvé dostaly vážněji ke slovu také Čelákovice. Z rychlého protiútoku ale nakonec byl jen rohový kop, který nebezpečí, pro Jakubova v domácí svatyni, neznamenal. Ve 45. se ukázal ještě domácí Kmoch, ale hlavičkoval sám před golmanem mimo.

Ve druhé půli už byl Slavoj aktivnější, unaveným hostům nadělil tři branky za pětačtyřicet minut. V 58. stále ještě jen seřizoval mířidla nejlepší střelec Žatce Ali Osumanu, když tentokráte nohou dával mimo. V 63. pak zahrozily Čelákovice, ale Jakubov byl jistý. V 70. minutě využil rychlou akci přesně žatecký Bednář – 2:0.

Střelec Osumanu

Už na 3:0 dorážel po rohu Duran, čtvrtou branku Slavoje dal v 84. Osumanu. Poradil si s dvěma obránci, ze kterých udělal jen tréninkové kužely, nakonec ještě krásně obstřelil hostujícího golmana. Za nejhezčí akci zápasu se mu dostalo velkého potlesku od domácích fandů. Poslední šanci zápasu měl Stožický, zatím ale nepotvrzuje očekávání, které po golově vydařené přípravě v Žatci mají, také tentokrát mířil jen do břevna.

Žatec po výhře poskočil na třetí příčku divizní tabulky, má na svém kontě tři vítězství, jednu remízu a jednu porážku. V dalších kolech má ale Slavoj hodně těžký los, nejprve jede na půdu druhého Motorletu, doma pak přivítá první Vyšehrad.

Žatec – Čelákovice 4:0 (1:0)

Branky: 19. Heinc, 70. Bednář, 75. Duran, 84. Osumanu
Sudí Vilhelm, ŽK 3:0, 200 div.

Sestava Žatce: Jakubov – Vávra, Duran, Bešík, Krejčík – Heinc – Klasna, Bednář (80. Hynek), Kmoch (69. Černý) – Stožický, Osumanu (86. Hassman)

Fotbalová tabulka