V předposledním utkání fotbalové divize B mezi domácím Českým Brodem a Slavojem Žatec šlo o to, kdo se po něm více přiblíží záchraně. Domácí mohou být spokojeni, soupeře ze Žatce góly v závěru první a na začátku druhé půle deklasovali.

V 36. minutě domácí Moravec pohotově reagoval na míč, vyražený žateckým golmanem Ciprou – 1:0. O dvě minuty Marek po přetaženém centru hlavičkoval do prázdné brány – 2:0. Poločasový účet pak uzavřel po závaru před žateckou brankou ve 40. minutě Müller – 3:0.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Z první šance se v 50. minutě opět dorážkou prosadil Marčík – 4:0. V 58. minutě přišla nejpohlednější akce zápasu, kdy si na dlouhý centr za obranu naběhl Marčík, kterého ve vápně nedovoleně zastavil hostující Bešík. Penaltu bezpečně proměnil Walter – 5:0. V 75. minutě nádhernou střelou z 20 metrů vymetl pavučiny v levé šibenici žatecké svatyně Šmejkal – 6:0.

„Zklamali jsme. Takhle se o záchranu nehraje! Především mě zklamal přístup těch zkušenějších a golman Cipra? Ten po dvou předchozích, výborně odchytaných utkáních, si vybral „den blbec" a s ohledem na svůj věk se má ještě hodně co učit. Teď to budeme mít se záchranou hodně komplikované," řekl po zápase trenér Žatce Karel Šidlof.

Žatecký Slavoj je v současné době na sestupovém 14. místě divize B. K tomu, aby se mu podařilo zachránit, musí v posledním kole doma porazit silný Motorlet.

I tak už ale vývoj nemá ve vlastních rukou. Z každé divize sestoupí poslední tři celky a další dva ze 13. míst s nejméně body.

Český Brod – Žatec 6:0 (3:0)

Žatec: Cipra – Paul, A. Hynek (61. J. Hynek) , Bešík, Krejčík – Klasna (81. V. Hynek), Vlk, Lesniak, Fiřt – Klinec, Bednář