Žatec, který se v úvodu sezony hodně trápil a byl na dně tabulky, i v Chomutově potvrdil, že ve druhé polovině podzimní části má formu výbornou. Vždyť osmkrát za sebou neprohrál.

Do vedení se dostal Slavoj už v 15. minutě. Petr Klinec se dobře zorientoval ve vápně, poslal balon na bránu domácích a jeho pokus ještě hlavou vylepšil Antonín Hynek – 0:1. Další šanci pak měl ve 29. Hankocy, stejný hráč mohl zvýšit náskok Slavoje i v 38. minutě.

Chomutov se ukázal v závěru poločasu, když orazítkoval břevno žatecké branky.

Penalta mířila do tyče

Ve druhé půli chtěli domácí vyrovnat, byl to ale naopak Žatec, kdo měl nejprve více příležitostí k navýšení svého brankového účtu. V 62. dokonce zahrávali hosté penaltu za faul na Petra Klince. Wiesinger ale poslal balon jen do tyče.

Nedáš, dostaneš – potvrdilo se i tentokrát. Povzbuzení domácí vyrovnali v 70. minutě, když Sedlík dokázal využít chybného vyběhnutí žateckého brankáře Weissera – 1:1. A když do 90. minuty už útočníci skore nezměnili, musel o vítězi rozhodnout penaltový rozstřel. Trenéři Slavoje do něj poslali náhradního brankáře Suška a vyplatilo se. Žatec byl v rozstřelu úspěšnější a odvezl si bod navíc.

Slavoj je v tabulce krajského přeboru po podzimní části na sedmé pozici. Do statistik si zapsal osm výher a sedm proher, má pětadvacet bodů. Stejný zisk má také šestý Horní Jiřetín, o bod méně pak druhý soused v tabulce, osmé Neštěmice. 

AFK LoKo Chomutov – Žatec 1:2 po PK (0:1)

Branky: 70. Sedlák – 15. A. Hynek
Rozhodčí Prágl. ŽK: 1:3. Diváci: 50

Sestava Žatce: Weisser (90. Suško) – F. Klinec, Bešík, Jakub Zmrhal, Sýs – Zelinka, Wiesinger (89. V. Hynek), Hassman, Hankocy (83. Vávra) – P. Klinec, A. Hynek (77. T. Hynek)