Konec příprav, ostrý start divize je tady! Velmi složitá práce čeká na jaře fotbalisty Žatce, po podzimu jsou poslední s pouhými sedmi body, navíc příprava rozhodně nebyla ideální. Přesto hlásí, že divizi by rádi zachránili, prvním soupeřem bude už v neděli doma Kladno. „Už první utkání naznačí, co můžeme na jaře čekat. Důležitý bude každý bod," ví Pavel Maňák, sekretář žateckého Slavoje.

I když Žatci na předposlední tým chybí šest bodů a na podzim jen dvakrát vyhrál, jednou remizoval a hned dvanáctkrát prohrál, chce se tým trenéra Frýdka pokusit o téměř nemožné udržení divize. „Bude to strašně těžká práce, ostatní hodně posilovali, ale určitě se o záchranu divize pokusíme," slibuje Pavel Maňák.

S Kladnem, které je v tabulce desáté a má jedenadvacet bodů, tedy o čtrnáct více než Slavoj, začne Žatec jarní část sezony v neděli 8. března od 14.30 hodin.

Příprava SlavojeŽatec - Vraný 3:5
Žatec - H. Jiřetín 4:4
Vraný - Žatec 1:3
Žatec - Spořice 8:2

A s jakým kádrem? Nad sestavou visí ještě několik otazníků. „Některé posily ještě musíme dořešit, ještě máme jeden den. Stále vyjednáváme s některými hráči a některými kluby, jsou to složitá jednání. Uvidíme, jak vše dopadne," říká Maňák s tím, že ho mrzí, jak velké požadavky někteří fotbalisté mají.

Jisté je, že se Slavoj nedohodl na pokračování působení s Rosendem, velmi šikovným záložníkem z Argentiny, který měl i ligové zkušenosti a na podzim tvořil hru Žatce. Odešel také brankář Aschenbrenner. Naopak zůstává útočník Tretyak, představit by se měli také zkušení Vlk a Bednář. Určitě se představí také žatečtí nadějní mladíci, Hassman, Hynkové, Bešík a další zůstávají. Šance pravděpodobně budou dostávat i další naděje Svoboda nebo Weinhauer. Nejistý je zatím start Petra Klince, který se představil v několika přípravných zápasech za Slavoj, jasno zatím není ani v případě Paula a Lesniaka. Uvidíme…

A posily Žatce? „Přišel brankář Šereda, velkou posilou by měl být Houštecký," zmínil Pavel Maňák bývalého ligového hráče, který nedávno válel také v Blšanech. Měl by převzít funkci dirigenta hry. „Pracujeme také na příchodu hráčů z ciziny, kteří se za nás v přípravě dobře ukázali," dodal Maňák.

Příprava Slavoje na jaro ale vůbec nebyla ideální. Dost nespokojený s přístupem některých svěřenců byl také trenér Martin Frýdek. Žatec sehrál v přípravě pouze čtyři zápasy, navíc jen s týmy z krajského přeboru. Nejdříve porazil vysoko Spořice 8:2, poté ale prohrál s Vraným 1:3, následně remizoval s Horním Jiřetínem 4:4 a v generálce prohrál opět s Vraným 3:5, když ale už v poločase prohrával 0:4. V každém utkání navíc Slavoj nastupoval v dost jiné sestavě.

„Uvidíme, jak to půjde. Bude to těžké, ale do každého zápasu půjdeme s tím, že chceme vyhrát, pokusíme se o záchranu," zopakoval Maňák.

Fotbalová tabulka