Jednou hlavou a dvakrát nohou. Dvakrát po centru, jednou po pohledné kombinaci. Tři branky vstřelil v duelu s Duchcovem žatecký kapitán Petr Bešík, který se stal hlavním strůjcem výhry Slavoje. Poslední Duchcov nebezpečný nebyl, domácí dokráčeli pro tři body bez problémů.

První o sobě dali vědět hosté. V 8. minutě po žateckém rohu ukázali velmi rychlý protiútok, naštěstí pro žatecké fandy ale útočníci Duchcova prováhali nejlepší okamžik a vystřelili jen do obránců. Golman Duchcova Podolský se protáhl hned poté, o dvě minuty později po nabídce Sýse ho prověřil z ostrého úhlu Petr Klinec.

V dalších minutách první půle měl Žatec poměrně velkou převahu, ale i Duchcov čas od času „vystrčil růžky". Jeho pokusy z dálky ale bezpečně likvidovala žatecká defenziva. Naopak ta Duchcovská zaváhala brzy. Ve 25. poprvé udeřil Bešík. Sýs dobře napadal, hosté pokazili rozehrávku, získal balon a po uvolnění jej předložil Bešíkovi. A ten se hlavou nemýlil – 1:0.

I dál Slavoj pokračoval v tlaku. Ve 30. minutě Zelinka zdálky mířil těsně vedle, ve stejných místech skončila také křižná střela Hankocyho z 33. minuty. V 37. musel ale také domácí Weisser ukázat, že je pozorný. Vyběhl včas a rychle zlikvidoval náznak šance Duchcova.

Vstup do druhé půle se vydařil

Druhou půli začal Žatec výborně. Už ve 49. fotbalisté Slavoje zakombinovali a střelec Bešík byl opět přesný. Jen tentokrát místo hlavou zamířil přesně nohou – 2:0.

Také druhá půle patřila hlavně Žatci. V 54. mohlo být v hledišti a na žatecké střídačce ještě veseleji, po kombinaci Bešíka a Hassmana ale balon nakonec skončil jen vedle pravé tyče, mimo svatyni Duchcova. V 59. pak sice Petr Klinec poslal svůj pokus mezi tyče, dobře ale zasáhl hostující Podolský. Golman Duchcova si pak poradil také tváří v tvář zkušenému Zelinkovi či při střele Zmrhala zdálky.

A když Duchcov promarnil svoji ojedinělou šanci v 71. minutě, kdy jeho útočník hlavičkoval sice zcela sám ve vápně Slavoje, ale také zcela mimo, udeřil znovu Bešík. V 73. zatáhl Sýs balon po pravé straně a centr našel právě žateckého kapitána – 3:0.

V 77. minutě už to bylo 4:0. Zelinka rozehrál standardní situaci nakrátko, překvapil hosty a Petr Klinec už neměl složitou práci.

Poslední příležitost Slavoje měl v 82. Hassman, prokličkoval vápnem, jeho střelu do pravého horního rohu branky Duchcova ale golman hostů zneškodnil výborným zákrokem. Také na druhé straně se v závěru utkání ukázal brankář, nebyl to ale žatecký Weisser, ale náhradní golman Duchcova Beneš, který na posledních pár minut nastoupil v poli a jako jediný dokázal překonat obranu Slavoje. V 89. minutě využil zaváhání domácí obrany a snížil na 4:1.

Žatec tak získal do tabulky krajského přeboru tři body. Duchcov zůstává poslední.

Žatec – Duchcov 4:1 (1:0)

Branky: 25., 49. a 73. Bešík, 77. P. Klinec – 89. Beneš
Rozhodčí Trégr, 180 diváků, ŽK 3:3

Sestava Žatce: Weisser – V. Hynek (78. Klíma), A. Hynek, Zmrhal, F. Klinec – Hassman (84. Kozlík), Zelinka, Sýs, Bešík, Hankocy (45. Wiesinger) – P. Klinec (83. Kryl)