Na zápas proti lídrovi tabulky divize v Žatci dlouho nezapomenou. A to nejen proto, že téměř dvacet minut Slavoj vedl a živil naději na výhru. Díky gólu Pikla se Žatec dostal na výsluní, pak ale dostal dvě branky z pokutových kopů, třetí ze sporné standardní situace a bylo po bodových nadějích.

„Vždyť ty Jirny to nepotřebují, hrají hodně dobrý fotbal, asi by nás porazily i tak, ale tohle divadlo, to radši ukonči. Proč je nenechá hrát fotbal,“ byl nejčastější stesk hodně rozzlobených fandů Žatce, kteří spílali sudímu Martínkovi, za jeho výkon v celém zápase. A upřímně řečeno, nebylo se jim co divit. Nejen podle názoru diváků, ale i všech zástupců médií, se sudímu tento zápas vůbec nevyvedl. Přitom duel sliboval zajímavou podívanou, vždyť v obou týmech hrají exligoví hráči, oba celky jsou hodně ambiciozní.

Hned v úvodu utkání Jirny předvedly, proč jim suverénně patří první příčka. Velmi agilní cizinec Stanley Ibe se hned třikrát v prvních minutách dostal do zakončení, prozatím se ale útočníci hostí jen zastřelovali.

Žatecký trenér Koutenský přichystal do sestavy několik překvapení, na hrotu útoku se představil Pikl, naopak sedět jen na lavičce zůstali Paul, Baierl i Jakubov. V 19. minutě se nominovaní žateckému trenérovi odvděčili, udeřili jako blesk z čistého nebe. Žatecký Pikl dobře vystihl rozehrávku hostů, dostal se k míči a obhodil golmana Štěpničku – 1:0. A stadion u Ohře propukl v nadšení. V dalších minutách Jirny zamkly fotbalisty Žatce na jejich polovině, ti se za půlící čáru prakticky nedostali. Bránili ale dobře a svatyně Švarce sice byla občas ohrožena, vážně ji ale obstřeloval jen Ibe ve 35. minutě.

Verdikt: pokutový kop

Pak ale přišel první, a bohužel ne poslední, velmi sporný moment střetnutí. Po skrumáži před žateckou brankou padá zkušený Kincl, žatečtí obránci jsou od něj ale dostatečně daleko. I proto se pět set diváků hodně divilo, když sudí ukázal na značku pokutového kopu. Vyrovnáno - do kolonky střelců se zapsal další bývalý ligista Jindráček.

To ale ještě nebyla poslední špatná zpráva v prvním poločase pro fanoušky Slavoje. Sudí si ve 42. minutě nevšiml faulu na Pikla, Jirny vzaly balon a hned z protiútoku dal Kincl na 2:1 z pohledu hostů. Znovu se diváci rozbouřili ve 45. minutě, kdy rozhodčí, ač bylo avizováno nastavení, ukončil poločas přesně ve 45. minutě, zrovna ve chvíli, kdy šli na polovinu hostů tři žatečtí hráči, s míčem na noze, a proti nim stál jediný obránce hostí.

Bohužel, i ve druhém poločase pokračoval sudí Martínek v nejistém výkonu, což atmosféře vůbec nepomáhalo. I nadále také měly více ze hry jednoznačně Jirny. Ve 47. se ukázal domácí aktivní Klasna, ale nedal. V 50. Žatec srovnal. To rozhodčí zase nechal bez povšimnutí faul, tentokrát na hráče hostů, utekl Pikl a svým druhým golem vyrovnal na 2:2.

V dalších minutách se vytáhl golman Žatce Švarc. Zachraňoval v 53., pak v 56., předvedl několik skvělých zákroků. V 59. minutě ale fauloval ve vápně Heinc a sudí nařídil už druhou penaltu proti Žatci v tomto utkání. Nutno říci, že tentokrát byl trest zcela oprávněný – 2:3, trefil se znovu Jindráček.

Snaha a frustrace

Na žateckých hráčích byla stále vidět snaha o vyrovnání, ale také frustrace z vývoje utkání, často řešili spory s rozhodčím. Na dostřel ke Štěpničkovi se ale příliš nedostávali, jejich sporadické útoky neměly moc šancí na úspěch. Naopak Švarc se měl co otáčet. Vychytal Kincla i Ibeho, v 80. minutě mu pomohl i Bešík, když opět zachraňovali před Kinclem.

V 83. minutě přišla poslední sporná situace duelu. Rozhodčí, nikoli diváci, viděl faul žateckého hráče metr před vápnem a nabídnutou šanci skorovat z nadějné standardní situace využil hostující Jandzík – 2:4.

V dalším kole Žatec, kterému patří za čtyři body třináctá příčka, jede do Českého Dubu.

Žatec – Jirny 2:4 (1:2)

Branky: 19. a 50. Pikl – 38. a 59. Jindráček (obě z PK), 42. Kincl, 83. Jandzík

Rozhodčí Martínek, 470 diváků, ŽK 5:3

Žatec: Švarc – Vávra, Heinc, Bešík, Krejčík – Klasna, Macháček, Janáček (77. Paul), Svoboda, Lesniak – Pikl (68. Jakubov)

Jirny: Štěpnička – Šimek (66. Bílek), Obermajer, Horáček, Smola – Haviernik (70. Škoda), Kejha, Zoubek (73. Jandzik), Jindráček – Ibe, Kincl