Smolnou prohrou vstoupil do jarní části divize poslední Žatec a opět tak zhoršil své šance na záchranu. Proti desátému Kladnu fotbalisté Slavoje dlouho o body usilovali, dlouho drželi vyrovnaný stav, mrzet je ale může úvod a úplný závěr duelu, kdy kvůli nepozornosti dvakrát inkasovali.

Poprvé hned v 6. minutě, když Žatec chyboval na pravé straně defenzivy, úspěšný byl hostující Kolmistr - 0:1. Oba týmy pak předváděly vyrovnanou partii, Kladno hrozilo z rychlých náběhů po pravé straně, Slavoj se pokoušel o postupný útok, často ale chyboval v rozehrávce. Jedna taková chyba také předcházela druhé šanci hostů, nováček v žatecké brance Šereda si ale ve 22. minutě poradil.

Kromě Šeredy vstoupil Slavoj do jara s několika dalšími posilami, se zkušeným exligistou Houšteckým v záloze a Chorvatem Mujem Klačarem v obraně. Do sestavy se stačili po nemocích a zranění zapojit také Vlk a Bednář, objevil se také Jan Hynek. Naopak stále není dořešen návrat Petra Klince, přijít by měl ještě i další Chorvat a šikovný Šulc. Fanoušci Žatce věří, že se podaří co nejdříve je zařadit do sestavy, která v první půli předváděla nadějný výkon, chyběla ale větší přesnost. Domácí někdy působili nesehraným dojmem, aby také ne, když odehráli jen čtyři přípravná utkání se soupeři z krajského přeboru, pokaždé navíc v jiném složení.

Branka pro Slavoj z první šance

Slavoj poprvé vážněji zahrozil ve 25. minutě a hned z toho byla branka. Houštecký centroval z pravé strany a Vlk tečoval za záda Tesaře - 1:1. Ve 33. minutě si žatečtí hráči nepohlídali odražený balon po rohu a hostující Toth nastřelil břevno. Na druhé straně ve 35. slibnou šanci Žatce zhatil ofsajd. Ve 37. se pak pokusil překonat žateckého Šeredu hostující Růžička, jeho hlavička vleže ale nakonec skončila těsně vedle.

Druhou půli začal lépe Slavoj. Pěkný individuální pokus Bešíka zakončený tvrdou střelou hostující brankář vytáhl na roh. Nad skončila střela Hassmana z voleje po pohledné akci Houšteckého a Weinhauera. V 58. minutě se ukázali také hosté, pálili ale vysoko nad. V 68. zase zaskočil za už překonaného Šeredu žatecký obránce Bednář.

Slavoj ale prožíval horké minuty dál, v 70. nastřelilo Kladno tyč, ani z následujícího závaru balon za záda Šeredy nepropasírovalo.

V 72. minutě skončil zápas pro novou žateckou posilu Houšteckého. Zkušený hráč nejprve fauloval, dostal žlutou kartu, nelíbil se mu ale výrok sudího Langmaiera, pokračoval v protestech a za řeči šel pod sprchu předčasně. Od vyloučení Houšteckého se Žatec zatáhl, hosté měli navrch, ale všechny příležitosti Šereda kryl.

Houštecký šel pod sprchu dříve

Rušno bylo v 78. minutě, kdy rozhodčí Langmaier přehlédl jasný penaltová zákrok na žateckého Hassmana, pravděpodobně tak kompenzoval situaci z druhé strany hřiště, která předtím také nebezpečně blízko „kroužila" kolem penalty.

Žatec se ani v deseti nechtěl vzdát naděje na tři body, Bešík ale v 79. hlavičkoval těsně nad. O pár minut později přišel trest za neproměněné šance. Už už se zdálo, že se budou body dělit, ale žatecká obrana předvedla další nepozornost. Při centru zaváhal brankář Šereda, nevyběhl, a kladenský Růžička v 86. minutě celkem pohodlně skoroval hlavou 1:2.

Domácí se ještě pokusili vyrovnat, ve třetí minutě nastavení zahrával standardní situaci Bednář, Vlk ale hlavičkoval do náruče golmana hostů. Žatec tak má po prohře v tabulce divize stále jen sedm bodů a zůstane jistě na posledním místě.

Žatec Kladno 1:2 (1:1)

Branky: 25. Vlk - 6. Kolmistr, 86. Růžička
Sudí Langmaier, ŽK 2:2, ČK 1:0 (72. Houštecký)

Sestava Žatce: Šereda - Sýs (85. Svoboda), A. Hynek, Bednář, Klačar (45. Vl. Hynek) - Hassman (84. Klíma), Vlk, Houštecký, Weinhauer (66. F. Klinec) - Bešík, Tretyak (67. J. Hynek)