Jen doma s Novým Strašecím a Litolí dokázali divizní fotbalisté Žatce na podzim zvítězit. Po katastrofálním podzimu, po kterém mají jen šest bodů, jsou a zůstanou poslední. Poslední duel sehrají doma a fanoušci doufají, že se budou loučit vítězně. Ale i když Žatec nad Krupkou vyhraje, poslední místo divize neopustí.

Slavoj na podzim vyhrál až v jedenáctém kole nad Novým Strašecím (4:0), do té doby desetkrát prohrál. A někdy pořádně vysoko, vždyť například od Chomutova dostal Žatec deset branek. Po posílení kádru, který po létě opustila řada zkušených hráčů, se sice hra zlepšila, příliš bodů ale do Žatce nedoputovalo. Slavoj pak dokázal vyhrát už jen jednou, také v domácím zápase, Litol porazil také 4:0. V zatím posledním kole ale žatečtí divizní fotbalisté opět vysoko prohráli, v Horních Měcholupech schytali prohru 1:7.

Žatci tak po čtrnácti kolech patří poslední příčka, má šest bodů za dvě výhry a dvanáct proher. Skore má hrozivé 13:52. Příliš nepomohla ani výměna koučů v Žatci, kdy v průběhu sezony nahradil Karla Šidlofa exreprezentant Martin Frýdek.

V neděli 16. listopadu nastoupí Žatec proti jedenácté Krupce, která dosud pětkrát vyhrála a dvakrát v základní hrací době remizovala, má osmnáct bodů. Potvrdí Žatec, že v posledních zápasech doma vyhrává? Fanoušci doufají, že alespoň loučení s podzimem bude veselé.

Podzimní výsledky Slavoje Žatec:
Kladno - Žatec 5:1
Žatec - Souš 2:3
Litoměřice - Žatec 3:0
Žatec - Lovosice 0:4
LoKo Chomutov - Žatec 10:0
Žatec - Brozany 0:4
Motorlet Praha - Žatec 3:0
Žatec - Neratovice 0:5
Úvaly - Žatec 3:0
Libiš - Žatec 1:0
Žatec - Nové Strašecí 4:0
Nový Bor - Žatec 4:1
Žatec - Litol 4:0
Horní Měcholupy - Žatec 7:1