Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slavoj si s chutí zastřílel, odnesla to Libiš

Žatec /FOTOGALERIE/ - Hosté v závěru úplně odpadli, žatečtí fotbalisté dali v poslední čtvrthodince pět gólů.

29.4.2013

Utkání Žatce (v zeleném) proti celku LibišeFoto: Deník/Petr Kinšt

Fotbalisté Slavoje Žatec umí dávat branky v závěru zápasu. Opět to ukázali v neděli 28. dubna v podvečer na svém hřišti u Ohře, kde v divizním zápase deklasovali Libiš. Soupeř ze středních Čech v závěru úplně odpadl, obrana se mu rozpadla a domácí sázeli jeden gól za druhým. V Žatci se tak urodilo jedno z nejvyšších vítězství Slavoje v posledních letech.

Slavoj začal utkání tlakem, který zúročil v 10. minutě, když se po rohu Krejčíka trefil Vávra. Hosté si vytvořili dvě slušné šance, které neproměnili. Naopak. Na 2:0 dal po rychlém brejku a parádní nahrávce Šrágy do prázdné branky Ali Osumanu. Domácí celý první poločas měli převahu, kopali několik rohů, další gól už ale nedali.

Libiš svůj tlak nezúročila

V poločase hosté vystřídali dva hráče a na jejich hře to bylo znát. V úvodu druhé půle zatlačili domácí před vápno, asi největší šanci Libiše v 60. minutě zlikvidoval skokem do střely Kubeše jeden z domácích obránců. Pak se hra vyrovnala a šance si začali vytvářet také domácí. Lesniak trefil brankáře, Klasna pálil těsně nad, Osumanu hlavičkoval mimo. Na druhé straně zahrozil Řepka. V 71. minutě napálil Vávra tyč, hosté ještě odpověděli šancí Jiráně, střílel ale do náruče brankáře Aschenbrennera.

To bylo ze strany hostů vše. V poslední čtvrthodince úplně odpadli. Domácí spustili brankostroj. V 75. hlavičkoval nikým nekrytý Heinc a nadvakrát zvýšil na 3:0. V 82. po zaváhání obránce hostů Pochmana dal na 4:0 o tyč střídající dorostenec Antonín Hynek. O dvě minuty později hlavou zvýšil Bešík po rohu Krejčíka. A podobná situace nastala o další dvě minuty později – Krejčík kopal roh a A. Hynek hlavou zvýšil na 6:0. V 89. minutě Heinc prošel snadno přes obranu hostů a naservíroval Klasnovi před prázdnou bránou – 7:0.

Žatec – Libiš 7:0 (2:0)

Branky: A. Hynek 2, Vávra, Osumanu, Heinc, Bešík, Klasna; Rozhodčí Nehasil; 200 diváků

Slavoj Žatec: Aschenbrenner – Fiřt, Bešík, Heinc, Krejčík – Klasna, Vlk, Vávra, Šrága (83. V. Hynek) – Lesniak (79. J. Hynek), Osumanu (70. A Hynek)

TJ Sokol Libiš: Šídlo – Čadek, Pochman, Kabyl (79. Franz), Christov (46. Palej) – Matoušek, Jiráň, Špička, Kubeš – Řepka, Bičáník (46. Pták)

Autor: Petr Kinšt

29.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vlakovou zastávku u Radonic zruší. Místo toho budou světla u cesty

Národní házená - ilustrační foto

Šroubárna má dvě důležité výhry, vzdálila se bojům o udržení v první lize

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %.

Dálnice v okrese Louny zůstanou pro osobní auta bez poplatků

Okres Louny – Nové úseky zatím neovlivní povinnost mít dálniční známku. V budoucnu ale ano.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Od revoluce se do Sněmovny vydalo jen sedm lidí z okresu Louny

Okres Louny - Za sedmadvacet svobodných let měl okres Louny jen sedm poslanců, dva navíc v regionu nebydleli a jen dojížděli. Letos jsou šance na poslance velké, řada lidí je na vrcholu kandidátek.