Druhé vítězství dosáhli fotbalisté Slavoje Žatec A, kteří v sobotu 27. září venku nastříleli pět branek, dostali tři (dvě z pok. kopů), dohráli bez zraněného Vrábíka a vyloučeného Zlatohlávka.

Nový hráč Zdeněk Poborský zatočil z rohu už ve 2. minutě míč na hlavu Heince, který poslal Žatec do vedení. Když se ve 13. ohnal ležící litoměřický brankář Eckert po Wiesingerovi, nabídla se hostům dlouhá přesilovka.

Ke své škodě ji Žatečtí vůbec nevyužili, neboť naopak domácí vyrovnali ve 24. z penalty za nastřelenou ruku Jindry. Už předtím jim pomohlo břevno při střele Rapavého. A početní převaha skončila ve 49., kdy byl hostům vyloučen Zlatohlávek (faul a ruka), který je v podmíněném trestu. Po zaváhání při rohu v 56. dostal Vlasák míč do Voigtovy sítě na 2:1.

Pak ale elegantně zaúřadovala žatecká dvojice Jiří Bešík – Michal Macháček. Během 11 minut zařídila tři branky hostů dvakrát po ideálních přihrávkách Bešíka a skvělé technice Macháčka, který obešel i brankáře a otočil na 2:3. Když byl ještě v 71. faulován, Heinc levačkou obstřelil zeď z tr. kopu na 2:4 a domácí se sesypali.

Pátý gól jim dal v 90. dorostenec Holan, kdy obešel i brankáře po přihrávce od Dykase. Domácí jen snížili v nastaveném čase z penalty, nařízené za faul Wiesingera.

Ve středu 1. října hraje Žatec pohár ve Spořicích a v sobotu doma hostí poslední Souš A.

Litoměřice – Žatec 3:5 (1:1)

Branky: 24. a 92. (obě pen.) Hranička, 56. Vlasák – 2. a 71. Heinc, 60. a 68. Macháček, 90. Holan. Sudí Holakovský, ŽK 3:4, ČK 1:1, 120 diváků.

Žatec: Voigt – Jindra, Heinc, Zlatohlávek, Vrábík (21. Holan, 90. Bodnár) – J. Havelka, Bešík, Macháček, Dykas – Poborský, Wiesinger. M.Brynda