Kat Stožický popravil Žatec. Nejprve zařídil pro Litoměřice v duelu s posledním Slavojem obě branky v základní hrací době, pak kopal také rozhodující penaltu. Žatci se opět vzdaluje sen o záchraně divize, proti aktuálně třetímu celku tabulky sice dlouho vedl, pak dokázal i srovnat nepříznivý stav, nakonec ale o bod navíc přišel, když domácí fotbalisté neproměnili tři penalty ze čtyř.

Favorit z Litoměřic začal proti outsiderovi divize hodně zostra. Už ve 3. minutě musel domácí Šereda vytáhnout jeden ze skvělých zákroků, aby zlikvidoval první šanci hostů. Ani domácí ale nezaháleli, v 9. napřáhl z dálky Vlk, jeho pokus šel metr vedle svatyně Pechatého.

I když v úvodu měli hosté více ze hry, tlačili se na branku Slavoje, a domácí hráli zatažení na vlastní polovině, byl to Žatec, který poprvé měnil skore z rychlého protiútoku. Ve 14. minutě vyslal kolmici mezi obránce Litoměřic Petr Klinec a Bešík poslal Žatec do vedení – 1:0.

Další minuty prvního poločasu byly sice bohaté na šance, na obou stranách, branka totiž probudila i domácí fotbalisty, skore se ale neměnilo. Ve 25. po komplikované rozehrávce Žatce přeskočil balon nohu domácího Houšteckého, Šereda si ale opět poradil. O minutu později se doprostřed litoměřického vápna natlačil Tretyak, ale přestřelil. Ve 30. poslal první centr na žateckou bránu hostující Stožický, Pavlíček sice krásně plachtil vzduchem, ale balon nakonec hlavou poslal mimo žateckou branku. Stejně si počínal také Dolejška, na druhé straně byl opět neúspěšný Tretyak, i když jeho akce opět potěšila oko domácího fanouška. První půli pak uzavřela šance Litoměřic, jak jinak než po žatecké váhavé rozehrávce, Šereda měl napilno, ale tentokrát si ještě poradil.

Litoměřice byly na koni, Žatec bránil

Druhý poločas začal souhrou Vlk – Klinec – Bešík, hlavičku posledně jmenovaného ale hostující golman zneškodnil. Pak se ale Slavoj odmlčel. S postupujícím časem se totiž začaly stále více tlačit směrem na žateckou svatyni hosté. Litoměřice v dalších minutách Žatci míč téměř nepůjčovaly, ale domácí dobře a zodpovědně bránili. Už už to vypadlo, že se fanoušci Slavoje dočkají prvních jarních tří bodů. Až do 69. minuty… Bešík musel faulovat, k rozehrávce standardní situace se dva metry za vápno postavil litoměřický Stožický a přímou střelou okolo zdi srovnal na 1:1.

Pohroma pak přišla pro domácí v 71. minutě, tedy jen o tři minuty později. Fauloval Klačar, další standardka a další rozehrávka Stožického. S tou si sice ještě Šereda poradil, ale nikým nehlídaný hostující Tichý dával na 1:2. Po tříminutové smršti se domácí opět probudili a naštěstí pro žatecké fanoušky dokázali ještě srovnat. Hassman vyvezl v 76. rychle balon, posunul na střídajícího rychlonohého Lesniak, který vrátil zpět Hassmanovi – 2:2. Poslední příležitost základní hrací doby pak měli hosté, Grunert ale k úlevě domácích trefil jen Šeredu v domácí brance.

Po remíze v základní hrací době tak o bodu navíc musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm ale domácí doslova vyhořeli, když dal jen Bednář, následně ale Bešík, Klíma i Antonín Hynek neuspěli. Druhý bod tak putuje do Litoměřic, jejichž rozhodují penaltu dal, kdo jiný než Stožický.

Žatec je po zisku jen bodu s Litoměřicemi stále v divizi poslední a daleko za vidinou záchrany. Za dvě výhry a dvě remízy má jen osm bodů, naopak už si připsal čtrnáct proher. Na jaře Slavoj získal teprve první bod, na předposlední Chomutov už ztrácí osm bodů, navíc v dalším kole hraje s druhými Lovosicemi. 

Žatec – Litoměřice 2:3 po PK (1:0)

Branky: 14. Bešík, 76. Hassman – 69. a 90. (PK) Stožický, 71. Tichý
Sudí Janeček, ŽK 2:3, 200 diváků

Sestava Žatce: Šereda – Klačar, A. Hynek, Bednář, Bešík – V. Hynek (56. Hassman), Vlk, Houštecký (75. J. Hynek), Rikalo (46. Sýs), Tretyak (63. Lesniak) – P. Klinec (81. Klíma)