Kdyby Louny po prvním poločase okresního derby v I.B třídě vedly nad Žatcem o více než gól, nikdo by se nemohl divit.

Vytrvalý déšť ale ve druhé půli rezervu Slavoje pokropil, a ta předvedla hostům lekci z produktivity.

Utkání nezačalo z pohledu diváka nijak atraktivně. Zatímco Louny se v prvních deseti minutách spokojily jen se hrou na půlce, Žatec hrozil pouze z rychlých protiútoků.

Když už se ale hosté odhodlali útočit, byla z toho v 18. minutě hned velká šance. Džurdženik vypálil tvrdě, pokus ale skončil na žateckém brankáři Baštýřovi. Ve 22. minutě bylo naopak horko hostům, když Baierl centroval a Andrt obloučkem trefil břevno lounské svatyně. S ubíhajícím časem si Louny vytvořily převahu a na žatecké polovině se střídal útok za útokem. Ve 27. si lounští útočníci předávali na žateckém malém vápně míč z hlavy na hlavu, Baštýře ale nakonec nikdo neohrozil.

To se změnilo až ve 36. minutě, kdy se po zmatku v obraně Slavoje trefil Džurdženik. Když se v 56. minutě nemýlil ani lounský Kouba, zdálo se, že je rozhodnuto.

Žateckým ale přispěchal na pomoc déšť, ve kterém jakoby obě mužstva přestala hrát. Poprvé hráči Slavoje udeřili v 60. minutě, kdy se hlavou krásně trefil Wiesinger. U vyrovnácí branky pak měli Žatečtí i velké štěstí, když střela Dupályho na mokrém trávníku před hostujícím brankařem Petříkem špatně odskočila a proklouzla za jeho záda.

Žatec B – Louny B 2:2 (0:1)

Branky: 60. Wiesinger, 83. Dupály – 36. Džurdženik, 56. Kouba