Předehrou očekávaného derby v KP Žatec v. Louny, byl sobotní souboj jejich béček v Libočanech v zápase o dvě třídy nižší soutěže.

Hosté začali zostra, ale první gólovu šanci v 5. minutě Domecký sám před výborným Baštýřem nevyužil.

Ve vyrovnaném prvním poločase ještě větší možnost skorovat zahodil i domácí Bauchner, který ve 40. neproměnil penaltu za sražení Hankocyho. Ale ještě do pauzy se Slavoj B radoval, protože Šole vybídl přihrávkou ke skorování Tatára.

Poslední půlhodina byla pro slabší povahy infarktová, neboť Louny B vrhly všechny síly na vyrovnání. Během osmi minut (61.–69.) se ale vyznamenal jejich brankář Miroslav Jindřich, na němž z brejků postupně ztroskotali Šole a dvakrát za sebou čerstvý Wiesinger! Teprve jeho další sólo v 72. skončilo druhým gólem, když místo tvrdé střely brankáře přeloboval.

To hlavní však teprve mělo přijít. Uspokojení domácí polevili v důrazu a lounští mladíci si vynutili tlak. Korunovali ho v 86. kontaktním gólem, když po závaru míč odražený od břevna po střele Schoře dorazil hlavou Petr Vávra.

Za dvě minuty, v době kdy domácí sledovali čas, ze zcela totožné situace po břevnu hlavičkoval lounský Zd. Kouba jen do náruče Baštýře. Hned z protiútoku z přihrávky žateckého V. Kouby pálil z malého vápna volejem Hankocy a Jinřich předvedl další bravurní zákrok. A v nastavovaném čase ještě vychytal z podobné situace Vrábíka!

Žatec B – Louny B 2:1 (1:0)

Branky: 44. Tatár, 72. Wiesinger – 86. P. Vávra. Rozhodčí F. Černý – M.Dočekal, Hamáček, ŽK 2:5, 100 diváků.

Žatec B: Baštýř – Bodnár (52. V. Kouba), Fedoriško, Bauchner, L. Podroužek – T. Hynek (78. Vrábík), J. Havelka, Šole (64. Wiesinger) – Tatár, Hankocy. Trenér J. Plečinda

Louny B: Jindřich – P. Vávra, Sadílek, Schoř, Málek – Šulc (72.Salyuk), Kalivoda (80. Martinovský) Doležal, Stránský – Pecinka (65. Z. Kouba), Domecký. Trenér J. Klonfar