Těšíme se! Bude to bitva, soupeř je silný, ale budeme bojovat a chceme vyhrát, zní unisono z obou táborů před očekávaným derby fotbalistů Žatce a Loun v krajském přeboru. Bude se hrát o špičku tabulky, oběma celkům se na startu sezony daří. Louny a Žatec se v jedné soutěži setkávají po pěti letech, zatím poslední derby vyhrál v květnu 2011 Slavoj 2:1.

Nejočekávanější fotbalový zápas našeho regionu je tady. Fanoušci už se nemohou dočkat, kdo „ovládne" okres Louny na fotbalových trávnících se dozvíme už za pár hodin. Výkop derby Žatec Louny je v plánu v sobotu 17. září od 17 hodin.

Tři nejlepší střelci soutěže jsou z Loun a Žatce

„Poslední utkání se nám sice nepovedlo, ale jinak se nám zatím daří, tak věříme, že to tak bude i dál. Louny jsou hodně kvalitní soupeř, bude to těžké, ale určitě chceme vyhrát. Musíme hlavně proměňovat šance," věří ve vítězství žatecký sekretář Pavel Maňák. „Kluci se na derby těší," pokračuje.

Čtěte: Slavoj dostal v Hrobcích šest branek a musel vyklidit první příčku tabulky

Podobná nálada je i v Lounech. „Těšíme se. Snad to bude velká fotbalová bitva, která se rozhodne na hřišti a diváci uvidí pěkný fotbal. Nesmíme nic podcenit, i když Žatec teď prohrál, ale je hodně silný. Bude to těžký zápas, ale věřím, že férový a vyhraje lepší," uvedl pro Deník předseda lounského fotbalového klubu Pavel Domecký.

Bojuje se o špičku

Derby bude o to vyhrocenější, že se bude hrát o špičku tabulky. Oběma týmům se v úvodu krajského přeboru daří, mají oba dvanáct bodů a dělí se o třetí a čtvrté místo. Oba celky dosud čtyřikrát vyhrály a jednou ztratily.

Hostující Louny nejprve na úvod sezony porazily Neštěmice 1:0, poté si poradily i s Litvínovem 4:1 a Kadaní, také 4:1. S Litoměřickem B prohráli lounští fotbalisté 0:2, v posledním duelu ale přehráli Vilémov 4:1. Důležité pro žatecké obránce bude určitě uhlídat v dresu Loun Michala Lesniaka, který má v úvodu sezony famozní střeleckou formu. Tento bývalý hráč Slavoje dal v pěti utkáních devět branek a pokaždé, když se trefil, bral jeho tým tři body.

Čtěte více: Když se trefí Lesniak, slaví Louny výhru

Žatec na úvod sezony přehrál Litoměřicko B 3:1, pak si poradil s Vilémovem 5:3, s Modlany 4:2 a s Brnou 5:2. V posledním kole ale prohrál v Hrobcích 0:6. Nejlepšími střelci jsou Hassman s pěti góly a Petr Klinec se čtyřmi.

Kdo bude slavit?

Oba týmy před derby hlásí, že zdravotně jsou takřka všichni hráči v pořádku. Otazník visí v Lounech jen nad Soukupem a Němcem, kteří měli zdravotní trable, v Žatci pak řeší zranění Petra Klince, zatím se neví, jestli nastoupí.

Poslední derby mezi Žatcem a Louny se hrálo před pěti lety, v květnu 2011 v krajském přeboru. Pak šel Žatec do divize, minulý rok se týmy vyměnily, až nyní se opět potkávají. Poslední vzájemný duel tehdy vyhrál Žatec 2:1.