Po prohře v minulém kole ve Střekově se od hráčů Slavoje Žatec očekávalo, že v neděli doma porazí Lovosice, celek ze spodních pater tabulky krajského přeboru. Zápas u Ohře dopadl podle očekávání.

Vítězství žateckých fotbalistů se rodilo ale velice těžce. Trenér neměl k dispozici zraněné hráče Horňáka, Hodase a Macháčka, zdravotní problémy měl Krejčík.

Po bezbrankové první půli, kde zaujala pouze žlutá karta pro Zlatohlávka, ve druhém poločase domácí přidali. Velice toužili po vítězství, aby neztratili kontakt s čelem tabulky. Vše podstatné a dramatické viděli diváci až v posledních deseti minutách. Chvíle radosti přišly pro Sašu Jakubova, který se premiérově trefil v dresu Slavoje. Po několika nezdarech mu připravil Baierl pozici na vstřelení první branky. Svoji radost mohl znásobit po pěkné přihrávce od Čížka, kdy vstřelil svoji druhou branku.

Radost domácích ale narušily chvíle, kdy se na druhé straně hřiště skácel v 82. minutě na trávník domácí brankář Zaťko. Během několika minut dorazila sanitka rychlé záchranné služby, která jej odvezla do nemocnice na další vyšetření. Podle posledních zpráv by měl být v pořádku, kolaps zřejmě nastal kvůli vyčerpání.

V brance jej vystřídal Baštýř. Na výsledku zápasů se ale nic nezměnilo k radosti žateckých fandů. V sobotu hrají Žatečtí další zápas krajského přeboru se sousedem v tabulce v Krupce.

Žatec – Lovosice 2:0 (0:0)


Branky: 75. a 76. Jakubov

Sestava Žatce: Zaťko (Baštýř) – Vávra, Heinc, Zlatohlávek, Krejčík (Hynek T.) – Procházka, Čížek, Svoboda Paul – Jakubov, Baierl