Po neuvěřitelně slabém a odevzdaném výkonu daroval Slavoj Žatec v sobotu téměř bez boje tři body na svém hřišti soupeři z Modlan a nadále se plácá na dně tabulky krajského přeboru, přestože ještě na jaře hrál divizi. O osudu utkání bylo rozhodnuto prakticky po dvaceti minutách, kdy se hosté bez potíží dostali do dvoubrankového vedení a pak už dál víceméně v pohodě si kontrolovali další vývoj zápasu.

První branku vstřelili Modlanští už ve 13. minutě po pěkné rychlé akci zprava, míč do sítě doťukl Jaroslav Paseka. Ve 20. přidal druhý gól po rohu hezkým dloubákem pod břevno Tomáš Vavrinec. A ve 28. už to bylo 0:3, když se z přímého kopu krásně trefil Michal Doležal.

Domácí nepředvedli v prvním poločase prakticky vůbec nic, Modlany byly o třídu lepší a jejich hráči neustále určovali tempo zápasu a většinou i místo, kde se bude hra odbývat. Žatečtí byli uzamčeni na své polovině a většinou jen odkopávali. Jejich pohromu navíc dovršil ve 31. domácí brankář Kamil Weisser, který zahrál rukou daleko mimo svou šestnáctku a prohlédl si za to červenou kartu.

Naděje pohasly na začátku druhé půle

Kdo z pár desítek domácích fanoušků ještě doufal, že ve druhé půli by mohl Žatec, byť oslabený, alespoň trochu srovnat obraz hry, snížit brankový rozdíl, poprat se o čest a trošičku zkusit hostům znepříjemnit zápas, byl velmi rychle vyveden z omylu. Hned ve 47. přidal čtvrtý zásah Modlan znovu Michal Doležal a opět střelou z přímého kopu k pravé tyči nového žateckého brankáře Petra Boučka.

Hosté potom s vědomím bezpečného náskoku trochu polevili a dovolili domácím hráčům dostat se i k několika akcím na modlanské polovině, ale všechny jejich obrana víceméně bez problémů odvrátila, anebo mířily žatecké pokusy mimo tyče. Modlanští přitom mohli přidat ještě několik gólů z pár nebezpečných brejků, ale brankář Bouček předvedl v této fázi tři výborné zákroky. Na skóre utkání se tak už nic nezměnilo. Zajímavostí bylo střídání v týmu Modlan v 76., kdy Dušana Tesaříka, bývalého ligového hráče Teplic, nahradil na place Dušan Tesařík – jeho o dvacet let mladší syn.

Žatec je nyní po šesti kolech v tabulce čtrnáctý, Modlany jsou třetí. Jediným celkem, který je zatím dokázal porazit, byl jiný tým z našeho okresu – FK Postoloprty, nováček krajského přeboru. V příštím kole se Slavoj Žatec představí v sobotu dopoledne na hřišti ve Štětí a žatecké mužstvo má určitě o čem přemýšlet.

Žatec – Modlany 0:4 (0:3)

Branky: Doležal 2, Paseka, Vavrinec
Rozhodčí Oborník, žluté karty 2:2, červené karty 1:0 (Weisser), diváků 100.

FK Slavoj Žatec: Weisser – Bešík, Klinec, Hassman, Hynek Vlad. (Pospíšil), Hankocy (Provazník), Merda (Bizík), Hynek Ant., Wiesinger, Sýs, Malý (Bouček)

TJ Modlany: Vondráček – Šedina, Franc, Paseka (Ruda), Vavrinec Jan, Doležal, Tesařík (Tesařík), Kupka, Vavrinec Tom., Ludík, Karlík