Pro domácí, kteří hráli se stoperskou dvojicí Petr Bešík, Antonín Hynek a s Jakubem Zmrhalem jako defenzivním záložníkem, začalo utkání šťastně. Hned po půlminutě hry využil po centru Petra Klince uklouznutí obránce Modlan Wiesinger a Slavoj šel do vedení – 1:0. Na druhé straně se poprvé předvedl urostlý kapitán hostů Pavel Karlík, jeho střela šla ale doprostřed brány. Jinak tomu bylo v 11. minutě, kdy po centru Kuncla Karlík hlavou vyrovnal – 1:1.

Domácí byli po celý první poločas aktivnější, vytvořili si řadu šancí. Do těch se dostávali díky svým pěkným kombinacím a přesným přihrávkám. Dvakrát šel sám na bránu Wiesinger, v obou případech střílel ale do brankáře. Střela Klince šla těsně vedle, gólem neskončila ani hlavička A. Hynka po trestném kopu. Ve 34. minutě se domácí už z gólu radovali, když šli po zásluze do vedení po rohu a hlavičce Smékala. Další velkou šanci měl ještě Klinec, sám před brankářem ale přestřelil.

Vedení opět zajistil Hassman

Do druhého poločasu domácí stáhli na pravou stranu obrany Wiesingera, než se ale stačili rozkoukat, bylo vyrovnáno. Postaral se o to po pár desítkách vteřin hry Vavrinec. Domácí za pár minut odpověděli podařenou akcí, když po centru zprava poslal Žatec opět do vedení Hassman – 3:2. Domácí tento gól ukolébal, Modlany byly velkou část druhého poločasu lepší a vyrovnání viselo ve vzduchu. V 56. minutě pálil do tyče Kuncl, následnou řadu dorážek domácí obrana a brankář Bouček jen s velkým vypětím všech sil odvrátili. Za malou chvíli střela Karlíka skončila na břevně, jeho pokus hlavou o pár minut později nad domácí bránou.

Čtvrthodinku před koncem se hosté hodně zlobili na rozhodčího, dožadovali se zapískání ruky domácího hráče v pokutovém území. V poslední desetiminutovce to byli ale zase domácí, kdo převzali iniciativu. Nejprve Klinec po centru Zimoly jen těsně nedosáhl před prázdnou bránou, následnou střelu Hassmana zlikvidoval brankář Starczeweski. Střelu Klince z přímého kopu pak vyrazil na břevno. Zvýšené úsilí Žatec korunoval v 84. minutě, když se z pozice obránce vysunul Wiesinger a efektním přehozením brankáře zužitkoval pěknou Hassmanovu přihrávku – 4:2. Poslední minuty se už jen dohrávaly.

„Oproti zápasu ve Vilémově i domácímu derby se Srbicemi jsme tentokrát předvedli velmi dobrý výkon a určitě jsme měli na bodový zisk. To bychom ovšem museli proměňovat šance, což je náš dlouhodobý problém. Navíc jsme hlavou nechali dát gól nejmenšího domácího hráče, to je pak těžké," povzdechl si asistent trenéra Baníku Modlany Josef Hrneček.

Žatec - Modlany 4:2 (2:1)

Branky: 1. a 84. Wiesinger, 35. Smékal, 51. Hassman – 10. P. Karlík, 46. Vavrinec; Rozhodčí: Jaroslav Mareš (st.); ŽK 1:4; Diváci: 120.

FK Slavoj Žatec: Bouček – V. Hynek (62. Vávra), Bešík, A. Hynek, Zimola – Zmrhal (91. Mács) – Hassman, Zelinka, Smékal (85. Šmejc) – P. Klinec, Wiesinger

SK Baník Modlany: Starczewski – Formánek (46. Skurský), Ludík, Brejcha, M. Karlík (76. Dvořák), Dolejška, Kupka, Šípek (74. Baftijar), Kuncl – P. Karlík, Vavrinec