Další fotbalisty připsali v Žatci na listinu zraněných. Kombinovaná sestava přesto statečně bojovala o divizní body, favorit z Neratovic je ale nakonec ukořistil všechny.

Po jarních problémech s obranou museli žatečtí trenéři řešit malér i v útoku. Na hrotu nastoupila v Neratovicích netradiční dvojice záložník Bednář a stoper Antonín Hynek. „Na marodku se vedle Krejčíka a Lesniaka přidali ještě Sýs a Klinec, což velice zkomplikovalo složení zejména útoku," popsal problémy se žateckou sestavou sekretář Slavoje Pavel Maňák. „Celé utkání bylo vyrovnané, spíše se bojovalo ve středu hřiště. Domácí byli nebezpeční zejména ze standardních situací," viděl Maňák.

Největší brankovou příležitost prvního poločasu měli žatečtí fotbalisté ve 42. minutě. Vlk ale v pádu těsně minul neratovickou svatyni. První a jediná branka utkání ale nakonec padla do sítě hostů. V 66. minutě proměnil příležitost neratovický Kozák.

V hlavní roli Bednář

Žatecké fanoušky pak „nadzvedly" ještě dva momenty. Poprvé se hodně zlobili, když byl podle jejich názoru faulován v pokutovém území Bednář, rozhodčí sice zapískal, místo faulu ale upozornil na Bednářovu ruku. I o druhé pozdvižení se postaral Bednář. V 80. minutě pronikl až před brankaře domácích, ten byl ale nakonec šťastnější v přímém souboji. A když ani tato šance Žatce neskončila brankou, mohli se favorizované Neratovice radovat z dalších tří bodů do tabulky divize.

Slavoji patří po pětadvacátém kole dvanáctá příčka s třiceti body. Má na kontě zatím devět výher, tři remízy a třináct proher. V dalším kole hraje Žatec doma, přivítá v neděli 18. května od sedmnácti hodin předposlední Chomutov, který má o čtyři body méně.

Neratovice - Žatec 1:0 (1:0)

Branka: 66. Kozák

Sestava Žatce: Baštýř - Paul, Bešík, Heinc, Fiřt - Karban, Vlk, V. Hynek (87. J. Hynek), Klasna - A. Hynek, Bednář (82. Klíma)

Fotbalová tabulka