Generálkou na sobotní zahájení krajského přeboru bylo pro fotbalisty Slavoje Žatec středeční utkání s FK Postoloprty, v němž Slavoj vyhrál i své třetí utkání s nulou, tentokrát 7:0.

I když počet branek v obou poločasech byl téměř stejný, výkon domácích byl v obou částech diametrálně odlišný. Zatímco v úvodních 45 minutách hráli velmi dobře kombinačně, ve druhém hlavně sólovali a dohráli jen s polovičním nasazením. Překvapivě slabý výkon v této části odvedli hosté, které jindy zdobí bojovnost, ale tentokrát ji předváděli jenom obránci.

Žatec začal stejně jako v sobotu náporem a už v 8. minutě po úniku Poborského pohodlně otevřel skore J. Jarolím. Za šest minut zvyšoval hlavou Paul po centru Heince. Pak přišly chvíle opět pro J. Jarolíma, když v 33. dal nejhezčí gól dne halfvolejem ze 22 metrů a pak ještě upravil na poločasových 4:0. V jeho závěru už nesoustředění domácí nabídli dvě velké šance hostům, ale parádní střelu Uhlíka vytáhl zázračně Zaťko na roh a vzápětí zlikvidoval i šanci Klimpla.

Druhý poločas domácí s vyměněným útokem hráli příliš vlažně, aby se jejich hra dala hodnotit. A když v 57. vstřelil Podroužek pátý gól střelou do protipohybu brankáře Baštýře, hosté zcela odpadli a bylo po fotbale. Přestože měl Slavoj snad deset šancí na zvýšení náskoku, podařilo se to jen dvakrát Vávrovi, který se vysunul do středové řady.

Svoboda ani Horňák nepřijeli

Početná návštěva přišla uvítat exsparťany Svobodu a Horňáka, ale ani jeden k utkání nepřijel, jak avizovali v úterý večer. „Právě jsem se vrátil z Votic, kde oba naposledy byli registrovaní a po vleklém jednání jsme se dohodli, takže po pátečním tréninku už v sobotu za nás mohou nastoupit,“ řekl sekretář Pavel Maňák.

Postoloprtům chytal žatecký Ondřej Baštýř, který se vrátil do branky po roční pauze, když Junek i Zajíc měli pracovní povinnosti. Na obdržených gólech nenese vinu, naopak nejméně čtyřem dalším zabránil. Hostům chyběli ze základu D. Pokorný, A. Fridrich a A. Chlouba.

Žatec A – Postoloprty 7:0 (4:0)

Branky: 8., 33. a 38. J. Jarolím, 14. M. Paul, 57. Podroužek, 71. a 85. Vávra. Rozhodčí Kořán – Bešíková, Zavadil, ŽK 1:0, 150 diváků.

Žatec: Zaťko (46. Dupály) – Vávra, Jindra, Majoros, Dykas – Podroužek, Heinc, Paul, M. Macháček – Poborský, J. Jarolím. Střídali ještě Baran, Baierl a Wiesinger

Postoloprty: Baštýř – M. Holoch, D. Fridrich, Bureš, Brda – Lokajíček, Fleischman, Uhlík, Kudry – Klimpl. Střídali Bílý, Rámeš a Malecký. Trenér Ivan Vořechovský