Fotbalisté Slavoje Žatec dnes, ve středu 9. července, začínají přípravu na nový ročník soutěže. Odpoledne se hráči poprvé sejdou po letní přestávce v areálu v Libočanech, ve čtvrtek odjíždějí na soustředění ve Vilémově. Tam budou až do neděle. Čeká je kondiční příprava, v sobotu si zahrají fotbal na turnaji. „Připravovat se budou společně hráči áčka, béčka i starší dorostenci, u kterých je předpoklad, že budou nastupovat ve střídavém startu za týmy v mužských kategoriích," sdělil Pavel Maňák, sekretář žateckého Slavoje.

Podle jeho slov je příprava na úplném začátku, řada hráčů je na dovolené, nebo na ni ještě odjede. „Zatím je také předčasné mluvit o nějakých odchodech nebo příchodech hráčů. Nějaké změny nastanou, jaké konkrétně, se teprve ukáže," dodal.

Slavoj nakonec zůstává v divizi

První přípravný zápas mají v plánu fotbalisté Slavoje ve středu 16. července, kdy od 17.30 hodin přivítají v Libočanech teplickou juniorku. V neděli 20. července pak na žatecké fotbalisty čeká první „ostrý" zápas v Libočanech od 17 hodin sehrají předkolo poháru České pošty s Karlovými Vary.

První tým žateckého Slavoje po administrativních přesunech v českých fotbalových soutěžích nakonec nesestoupil z divize, hrát ji bude i v ročníku 2014/2015. První utkání sehraje Slavoj v Kladně v sobotu 9. srpna. Doma se pak Žatec představí poprvé v novém ročníku v neděli 17. srpna, od 17 hodin přivítá tradičního soupeře ze Souše.

Žatecké „béčko" vyhrálo I.B třídu a postoupilo do I.A třídy. Pro jeho hráče začne nová sezona v sobotu 23. srpna, kdy doma od 17 hodin nastoupí proti Lomu.

Pro „céčko" Slavoje Žatec začne sezona v okresním přeboru o týden dřív, v sobotu od 16. srpna od 17 hodin přivítají jeho hráči nováčka Krásný Dvůr. Starší dorost Žatce bude hrát krajskou I.A třídu, první zápas sehraje v sobotu 23. srpna v Černčicích.