Za necelou půlhodinu bylo rozhodnuté utkání krajského přeboru, které se hrálo ve středu 7. dubna v Žatci jako dohrávka odloženého prvního jarního kola.

Kdo přišel na fotbal z práce později, nestačil se ve druhém poločase divit, kam se poděla hra domácího Slavoje, který vyhrával za 26 minut už 3:0 a několik dalších šancí ještě nevyužil.

Po dvouzápasovém gólovém půstu začali domácí velmi aktivně a už v 1. minutě otevřel skore hlavou Heinc po centru K. Krejčíka. Ve 21. se dostal ke střele za hranicí šestnáctky Martin Vávra a přízemní míč od první tyče zaplul za záda brankáře Račuka v zápase už podruhé. Za dalších pět minut uvolnil Heinc skvělou kolmicí Baierla a Žatec vedl 3:0.

Další možnosti, které měli Macháček (netrefil míč na malém vápně před odkrytou brankou), Béreš a Baierl, zůstaly bez využití.

Pod vědomím bezpečného náskoku začal Slavoj hrát profesorsky bez většího nasazení. I když si ještě vypracoval šance (největší zahodil Baierl dloubákem ala Poborský – ale mimo), postupně ztrácel pole a nakonec byl rád, že hosté nedokázali nabídnuté příležitosti využít. Dvakrát podržel domácí brankář Zaťko a v 75. mu pomohla tyč při střele Pekrta.

Domácím se pak už nedařilo téměř nic, kromě aktivního Béreše chyběl pohyb, chybovali i v přihrávkách včetně internacionála Zdeňka Svobody a diváci z původního nadšení byli nakonec rádi, že už je konec. Nedobrý závěr ještě podtrhl svým vyloučením v 83. minutě Marek Paul, který dostal dvě žluté karty během čtvrthodiny.

Žatec – Proboštov 3:0 (3:0)

Branky: 1. Heinc, 21. Vávra, 26. Baierl. Rozhodčí Prágl – Zaňka, Richret. Žluté karty 1:2, ČK 1:0 (83. Paul), 150 diváků.

Slavoj: Zaťko – Vávra, Jindra, Horňák (86. Zlatohlávek), Krejčík – M. Paul, Heinc, Svoboda, Béreš – Z. Macháček (85. Tatár), Baierl (75. Dykas). Trenér Pavel Koutenský

Žatec A hraje doma další utkání už v neděli, kdy v 16.30 hodin nastoupí proti 8. týmu tabulky Jiskra Modrá. Slavoj se ziskem 29 bodů se vrátil na 5. místo.