V úvodu utkání si Slavoj vytvořil dvě čisté gólové šance, z nichž jednu zastavilo břevno soupeřovy branky. Do vedení šli ale hosté – přímo z výkopu brankáře Račuka se ve 22. minutě trefil Petrik. O deset minut později to bylo 0:2 – Memeti nečekaně prostřelil domácí obranu.

Po změně stran se hosté rychle dostali do tříbrankového vedení. Ve 46. minutě po nedorozumění mezi žateckými stopery zvyšoval na 0:3 svým druhým gólem v utkání Petrik. Domácí ale zapnuli a snažili se nepříznivý vývoj zápasu zvrátit. V 57. minutě vykřesal první naději Hassman, který se dobře orientoval před brankou soupeře a snížil na 1:3. V 74. minutě střídající Filip Klinec snížil na 2:3. Domácí hráči do konce utkání povzbuzováni fanoušky dřeli, ohrožovali branku hostů, před kterou obrana Proboštova „hasila" mnohdy až na poslední chvíli. Domácí zahrávali také několik nadějných trestných kopů, ale Račuka v brance se jim již překonat nepodařilo.

„Zejména za druhý poločas si domácí hráči zaslouží pochvalu. Divákům se musel takový výkon líbit, i když nespokojenost ze ztráty bodů se nedala zakrýt. Nedá se nic dělat, jsou před námi další zápasy," sdělil Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec.

Žatec – Proboštov 2:3 (0:2)

Branky: Hassman, F. Klinec – Petrik 2, Memeti
Rozhodčí: Mecl; ŽK 1:2; Diváci: 200

Slavoj Žatec: Hanus – V. Hynek (59. Merda), Bešík, A. Hynek, Sýs – Zimola, Zelinka, Smékal (86. T. Hynek), Hassman – Hankocy (62. F. Klinec), P. Klinec