Spekulace a domněnky z posledních dní, že by Slavoj Žatec nakonec mohl zůstat v divizi, se potvrdily. Fotbalové soutěže zažily řadu odhlášek ze soutěží, proto nakonec bodový zisk žateckých fotbalistů stačí k záchraně. Divize se v Žatci bude hrát i v příští sezoně!

Soupiska divize

„V sobotu se uskutečnil v Praze fotbalový aktiv, na němž došlo k rozlosování nového ročníku soutěží. K radosti žateckých fandů a klubu, na základě dosaženého počtu bodů a díky různým odstupům a přesunům, zůstává Slavoj divizním klubem," potvrdil velmi radostnou zprávu pro fanoušky Slavoje Pavel Maňák, sekretář žateckého klubu.

Začíná se v srpnu

V divizi se kromě předposledního Žatce nakonec zachránil i Loko Chomutov. V B skupině bude v příští sezoně chybět několik pražských klubů, které budou v jiné skupině.

Žatec by měl v soutěži začít kolem 9. srpna, pravděpodobně na hřišti Kladna. Následovat by měl domácí zápas se Souší.

A jaké cíle bude mít Slavoj pro příští ročník? V jakém složení bude hrát? „Toto jsou zatím hodně předčasné otázky, zatím jsme se ani nesešli po sezoně," řekl Deníku Maňák.

Kádr by nicméně v Žatci měl být hodně podobný tomu současnému, v Žatci chtějí i nadále spoléhat na odchovance a hráče z okolí.