Po vítězství v Litoměřicích v KP, kde fotbalisté Žatce nastříleli pět branek, nedokázali v sobotu (4. října) zopakovat svůj výkon a po trapném vystoupení v prvním poločase prohráli doma s posledním Baníkem Souš 0:1!

Slavoj začal s bohorovným klidem, že se nemůže nic stát. Hrubé chyby v jeho obraně si díky laxnímu přístupu koledovaly o potrestání. Chybné a nesmyslné rozehrávky Fryše před vlastní vápno ochotně využil zkušený Jan Scheihauer. Klidně si připravil pozici a nikým neatakován trefil tyč, od níž se míč odrazil na bok nereagujícího brankáře Voigta a od něj do sítě!

Škoda, že domácí mladíci nepamatují, jak dnes téměř 40letý Scheithauer před dvaceti lety býval kanonýrem AFK Žatec a pak Mostu. Do přestávky jim ještě dvakrát utekl, jeho druhý gól však neplatil pro ofsajd a další únik zakončený přízemní střelou vykopl Voigt na roh.

I když měl Žatec po přestávce velkou převahu, kdy konečně většina hráčů začala běhat a hrát, zlobil Scheithauer až do konce ve spolupráci se dvěma střídajícími Afričany Odhaimbem a Thaorem. První z nich měl ještě v 90. gólovku, ale trefil jen brankáře. Ač brankář Voigt po ošetření v 50. kulhal (stehenní sval), musel zápas dochytat, protože Slavoj neměl žádného náhradníka do brány, neboť béčko hrálo ve stejný čas v Lenešicích. Při zranění Vrábíka a trestu Zlatohlávka tak do hry zasáhli i tři dorostenci, kteří odehráli už dopoledne své utkání.

Laxní přístup volal po trestu

Dobře nabuzení hosté na své první vítězství podzimu, udrželi čisté konto, přestože měl Žatec několik slibných šancí a nejméně tři zcela vyložené. V 50. střílel Havelka pohotově, ale nad odkrytou branku. V 59. se poprvé ukázal hrdina minulého kola Macháček v první kloudné akci, nahrál do vyložené šance Beránkovi, který však trestuhodně vysoko přestřelil. Dva domácí útočníci postupovali v 73. sami na brankáře Čurdu, ale Uhliar před ním nahrával na Wiesingera (dal 4 branky za dorost) tak ležérně, že jediný vracející se obránce ještě míč odkopl na roh.

Souš se stejně jako v loňské sezoně výsledkově i herně chytla u Ohře. Slavoj pokračuje v černé sérii, neboť na tomto pěkném hřišti nevyhrál žádné mistrovské utkání už déle než rok!

Slavoj Žatec – Baník Souš 0:1 (0:1)

Branka: 7. Scheithauer. Rozhodčí Davignon, ŽK 6:3, sledovalo 100 zkřehlých diváků.

Žatec: Voigt – Jindra, Heinc, Bešík, Dykas – Fryš (23. Wiesinger), Beránek, Macháček, J. Havelka (77. Majoros), Holan – Podroužek (48. Uhliar). Trenér Martin Brynda