Fotbalisté žateckého Slavoje neuspěli ani ve druhém jarním divizním utkání a opět nebodovali. V sobotu 14. března na umělé trávě v Mostě nestačili na tamní Souš a po zásluze prohráli 0:3. Začíná být jasné, že záchrana divize bude na jaře pro žatecké fotbalisty hodně komplikovaná.

Trenér Martin Frýdek postrádal v sobotu tvůrce hry Houšteckého, který dostal minulý víkend v domácím zápase s Kladnem červenou kartu a měl stop na jedno soutěžní utkání. Chyběli také zranění Heinc a Šulc, Bednář nehrál kvůli studijním povinnostem. Naopak se v žatecké sestavě opět objevil na hrotu útoku Lesniak.

Úvodní čtvrthodina zápasu v Souši přinesla vyrovnaný fotbal. Slavoj měl dokonce míč ve svém držení více, ale šanci si nevytvořil. Naopak po čtvrthodině hry se dočkali domácí. Sýs fauloval pronikajícího útočníka a následný přímý kop z hranice velkého vápna zapadl k přední tyči žatecké branky – 1:0. Za dvě minuty bylo pro hosty ještě hůř – po hrubé chybě jejich obrany žatecký brankář Šereda první ránu sice ještě vyrazil, na dorážku ale neměl nárok. A po půlhodině hry domácí prakticky rozhodli. Zápotočný dostal po rohovém kopu míč přímo na hlavu a pohodlně skóroval nikým ze žateckých bránících hráčů neatakován – 3:0.

V poločase hosté prostřídali sestavu, ale ke kýženému zvratu to nevedlo. Žatecký Petr Klinec měl sice velkou šanci, jeho hlavička ale těsně minula branku. Na druhé straně Wagner napálil břevno. S postupem času tlak domácích slábl, až ustal úplně. Přesto si ještě několik šancí vytvořili. Na druhé straně měl v závěru možnost alespoň snížit Lesniak, domácí brankář Unger jeho střelu zlikvidoval.

Utkání sotva průměrné úrovně Žateckým body nepřineslo, další šanci budou mít v neděli 22. března doma proti Litoměřicím. Ty se po vítězství nad Úvaly 1:0 vyhouply na třetí místo divize B.

Souš – Žatec 3:0 (3:0)

Branky: 17. Wagner, 19. Štípek, 33. Zápotocký
Rozhodčí: Klupák, Krupka, Míč, ŽK 1:2 70 diváků

Slavoj Žatec: Šereda – Sýs (33. F. Klinec), A. Hynek, Kvačar (81. V. Hynek), J. Hynek (46. Rikalo), Bešík, Vlk, Hassman (46. Tretyak), Weinhauer (74. Klíma), – P. Klinec, Lesniak