Domácí začali hned v úvodu zostra. Ve 3. minutě nastřelil Petr Klinec tyč. Ani hosté ale nechtěli zůstat pozadu. V 15. se ukázal ve slibné příležitosti kapitán Jelen. Poprvé se skore měnilo v 18. minutě, radovali se domácí. Centroval Petr Klinec a Hankocy hlavou zamířil pod břevno – 1:0.

V dalších minutách měl Žatec herní převahu, vyložené šance si ale nevytvářel. Také hosté hrozili, hlavně z nebezpečných protiútoků. Žádný ale neproměnili. Stav se neměnil ani ve 39. minutě, kdy žatecký Zmrhal napřáhl z hranice vápna, zamířil ale přímo do hostujícího golmana. Ve 43. si vytvořili závar před brankou Hanuse hosté, ale domácí strážce svou svatyni ubránil.

Hosté nedokázali přesně zakončit

Vstup do druhé půle se domácím hodně povedl. Pět minut po přestávce centroval načechraný balon z levé strany Zelinka a Zmrhal tentokrát už zavěsil. Z dálky balon krásně trefil – 2:0.

V dalších minutách převzali iniciativu hosté ze Srbic, velkých šancí měli hned několik, jenže nedokázali přesně zakončit. A tak v 54. Malec pálil z vápna mimo, v 56. opět hosté nemířili přesně. Srbice pak pokračovaly v tlaku, domácím jakoby docházely síly, jenže hosté slabší chvilky nevyužili. V 65. si Hanus poradil s jejich standardní situací, ani další příležitost si nenašla cestu za jeho záda.

A když hosté nemohli překonat Hanuse, ukázali jim domácí na druhé straně, jak na to. V 80. minutě předvedl pohlednou akci ve vápně Klinec, uvolnil se, jeho střelu z úhlu golman jen vyrazil a Wiesinger pohodlně doklepával – 3:0.

Poslední šanci pak měl domácí Zelinka v 83., i když neproměnil, nic to nezměnilo na radosti domácích ze tří bodů.

Žatec – Srbice 3:0 (1:0)

Branky: 18. Hankocy, 50. Zmrhal, 81. Wiesinger
Rozhodčí Černý, 200 div., ŽK 2:2

Sestava Žatce: Hanus – Sýs (Vl. Hynek), Zmrhal, Bešík, Merda – Zimola, Hassman, Zelinka, Hankocy (Wiesinger) – P. Klinec (Vávra), Smékal