Na posledním místě a s jediným bodem zůstávají i po pátém kole divize fotbalisté Žatce. Doma proti Štětí chtěli konečně zabojovat a získat tři body, předvedenou hrou ale fanoušky určitě nenadchli, navíc ani body nakonec doma nezůstaly.

Žatec nastoupil bez opor Vlka a Bednáře, kteří hlásili zranění už v týdnu, ale také bez Klasny, který měl zdravotní problémy až před zápasem. Heinc se posunul do zálohy a na hřišti opět dostala prostor mladá stoperská dvojice Bešík - Antonín Hynek.

Hned v úvodu duelu bylo vidět, že domácí hodně chtějí uspět. Málem na přemíru snahy doplatil žatecký Paul, který předvedl v prvních minutách několik ostrých zákroků, pak diskutoval s rozhodčím a mohl být rád, že místo žluté neviděl červenou. První brankovou příležitost měli hosté, Hanus ve 4. a Krejčík v 5. ale ještě zachránili situaci. V 15. minutě pak Štětí pálilo těsně vedle. Žatec měl první šanci ve 23. minutě, nadějně hlavičkoval Antonín Hynek, ale golman Michovský byl připravený.

Záloha se nenašla

Slavoj hrál celou první půli bez nápadu, převažovaly dlouhé nakopávané balony od obránců až k osamoceným útočníkům, kteří tak měli hodně složitou práci. Žatec jakoby vynechával ze hry záložní řadu, která, bohužel pro domácí fanoušky, nic nevymyslela.

První branka utkání padla v 35. minutě, vstřelil jí Slavoj, bohužel pro domácí se ale jednalo o hráče hostů se jménem Slavoj Tichý - 0:1. V závěru první půle pak Štětí zatlačilo Žatec na jeho polovinu, největší šanci mělo ve 43., kdy Heinc ztratil balon při rozehrávce, Hanus si ale poradil. Z protiútoku pak žatecký Lesniak minul.

Hned na začátku druhé půle, v 56. minutě, domácí Vávra ze skrumáže vyrovnal a opět vykřesal pro Slavoj naději. Jenže už v 63. předvedlo Štětí další rychlý protiútok, Cibulka vyslal Stejskala a Hanus jen lovil míč ze sítě - 1:2. V 64. minutě Slavoj sice vyrovnal, sudí ale viděl ofsajd. Hned o minutu později se vlnila síť znovu, tentokrát ale za žateckým Hanusem a tentokrát bylo vše podle pravidel - 1:3. Na brance Hyky se velkou měrou podepsal domácí golman a obrana, když předvedli další z řady zbytečných nedorozumění.

V 71. vysoko přestřelil hostující Tichý, v 75. pak domácí Klinec sice poslal ze standardní situace balon na branku, střele ale chyběla razance. Čtvrtá pohroma pro domácí přišla v 77. minutě, kdy špatně pokryli roh, Stejskal rozehrál a střídající Benda zvýšil náskok Štětí - 1:4. Slavoj pak v posledních minutách zatlačil Štětí do pokutového území, předváděl i rychlý a kombinační fotbal, na zvrat už ale bylo pozdě. V 88. pouze korigoval Lesniak, když tečoval střelu Paula 2:4.

Žatec - Štětí 2:4 (0:1)

Branky:56. Vávra, 88. Lesniak - 35. Tichý, 63. Stejskal, 65. Hyka, 77. Benda
Sudí Myška, 200 diváků, ŽK 3:2

Sestava Žatce: Hanus - Krejčík, Bešík, A. Hynek, Fiřt - V. Hynek (81. Hassman), Paul, Heinc, Vávra - Hankocy (71. Klinec), Lesniak