Konečně!!! Fanoušci Slavoje Žatec mohli poprvé v letošní divizní sezoně slavit výhru a první body. Žatec, který před duelem s Novým Strašecím desetkrát prohrál, v tabulce divize měl v kolonce bodů nulu, dosud se v sezoně trefil jen třikrát a branku nevstřelil v osmi zápasech po sobě, porazil předposlední tým, fotbalisté Slavoje se po gólech radovali celkem čtyřikrát.

Duel předposledního Nového Strašecí a posledního Žatce začal hodně svižně. Ve třetí minutě viděli diváci nebezpečný závar před brankou Slavoje, na druhé straně zkoušel pozornost Kuta v brance hostů z Rakovnicka Belán. Poprvé se skore měnilo ale až ve dvacáté minutě. Žatec se trefil po dlouhém osmizápasovém půstu. Bednář proměnil samostatný únik na golmana a teprve čtvrtý gol Slavoje v jedenácti duelech znamenal vedení 1:0. Už za pět minut se žatečtí divizní fotbalisté radovali znovu. A opět u toho byl Bednář, tentokrát ale v roli nahrávače, střelcem byl Hassman - 2:0. Ve 32. minutě se připomněli také hosté, Fraňkovu šanci ale zlikvidoval Heinc.

Slavoj dal v každém poločase dvě branky

Ve druhé půli ukázal několik skvělých fotbalových momentů žatecký tvůrce hry Rosendo. Ve 47. minutě vymyslel pohlednou akci, Karban ale nedostal balon do sítě Nového Strašecí, Hassman pak vhodný okamžik prováhal. V 64. se opět Rosendo ukázkově uvolnil, opět servíroval míč Karbanovi, ten ale minul bránu.

Třetí branka utkání padla v 66. minutě a opět do sítě hostů. Aktivní žatecký Hodek si povodil obránce soupeře, jeho střelu ještě golman vyrazil, na dorážku Belána pod břevno už byl ale krátký. Hosté ohrožovali branku Žatce jen velmi sporadicky, v 74. si Aschenbrenner poradil s dělovkou ze standardní situace. Už o dvě minuty později padla branka, ale opět na druhé straně. Roh propadl až na Houdka - 4:0. V 84. ještě Jan Hynek střelu z dálky poslal nad, ale to už bylo jasné, že Žatec poprvé v sezoně, v jedenáctém kole vyhraje. Má v tabulce tři body, je ale stejně poslední, předposlední Nové Strašecí má bodů sedm. I v dalším kole má ale Slavoj velkou šanci bodovat, jede do čtrnáctého Nového Boru.

Žatec - Nové Strašecí 4:0 (2:0)

Branky: 20. Bednář, 25. Hassman, 66. Belán, 76. Houdek
Sudí Tvrdík, ŽK 1:2, 150 diváků

Sestava Žatce: Aschenbrenner - A. Hynek, Rezek (46. Karban), Heinc, Bešík - Hassman, Rosendo, Houdek, J. Hynek, Belán (84. V. Hynek)- Bednář