Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Oslavenec Bednář se předvedl

Žatec - Slavoj přehrál snadno Střekov 7:1, přestože hrál od 38. bez vyloučeného Zlatohlávka.

18.8.2009

Dvě branky vstřelil Střekovu Michal Macháček, tako zaznamenal první přes bránícího Jana Perka v utkání, které Žatec vyhrál 7:1. Foto: DENÍK/Jaroslav Kubíček

Perfektní omluvenku za prohru v Proboštově předložili svým příznivcům fotbalisté Slavoje Žatec v neděli, kdy porazili v domácí podzimní premiéře Střekov 7:1, přestože skoro hodinu sami hráli v oslabení.

Se čtyřmi změnami v základní sestavě nastoupil Slavoj do zápasu, kde se poprvé představil blšanský odchovanec Martin Bednář, který v den utkání oslavil své 23. narozeniny podílem na více než polvině branek. Je nyní hráčem Mostu a naposledy hrál v Čáslavi. Poprvé u Ohře se představili také bývalí reprezentanti Michal Horňák a Zdeněk Svoboda a o týden déle je v týmu David Béreš.

Po úvodním náporu domácích se Bednář předvedl v 15., když jeho střelu sice vyrazil brankář Souček, a dorážku zastavila mezi tyčemi ruka obránce, sudí však nechal pokračovat ve hře. Za dvě minuty se Bednář uvolnil a z jeho přihrávky otevřel skore nezadržitelně M. Macháček. Ve 20. přestřelil Bednář z ideální přihrávky Baierla branku, ale ve 25. už mířil přesně po vysunutí od Paula – 2:0.

Když za minutu fauloval Habdrdle Macháčka, pokutový kop s přehledem proměnil Zdeněk Svoboda ve svůj premiérový gól v Žatci. Na poločasových 4:0 zvyšoval ve 37. pohotově Baierl po krásné spolupráci Bednář – Macháček. A ještě ve 43. po další kombinaci vyškrábl Souček Svobodův pokus na břevno, a následnou dorážku dobíhajícího Vávry však nesmyslně odmával asistent Trégr jako ofsajd.

To už od 38. minuty ale hráli domácí v oslabení, neboť od 30. již žlutý Zlatohlávek zastavil v půlícím kruhu nedovoleně unikajícího Žabu a byl logicky po druhé ŽK vyloučen. Od začátku zaskočení Střekovští se po změně stran výrazně zlepšili hlavně v pohybu a bylo sympatické, že se snažili o korigování nepříznivého stavu. Vítr z plachet jim vzala další akce domácích už ve 47. po pasu Svobody a přihrávce Béreše, kterou zakončil Bednář na 5:0.

Snaha hostů se jim vyplatila v 51. po standardce, kterou zakončil přesnou hlavou Baláž. Slavoj polevil v důslednosti a Zaťko musel odvracet několik střeleckých pokusů a centrů hostů .

Na posledních dvou gólech se opět podílel Svoboda, když v 68. na jeho precizní pas naběhl Dykas a elegantně dloubl míč přes padajícího Součka. Exsparťan Svoboda předvel za čtyři minuty další ukázku přehledu, neboť vysunul Béreše, z jehož načechraného centru hlavičkoval Macháček do prázdné branky na 7:1.

Z několika zbývajících šancí na obou stranách byla nejnebezpečnější hlavička kapitána hostů Jouzy, který ještě nastřelil břevno domácí branky.

Slavoj Žatec – TJ Střekov 7:1 (4:0)

Branky: 17. a 72. Macháček, 25. a 47. Bednář, 37. Baierl, 68. Dykas, 26. (pen.) Z. Svoboda – 51. Baláž. Rozhodčí Baum – Trégl, Mareš, ŽK 3:2, ČK 1:0 (38. Zlatohlávek), 350 diváků.

Žatec: Zaťko – Vávra, Horňák, Zlatohlávek, Dykas – Béreš (80. Majoros), Z. Svoboda, M. Paul, M. Macháček (72. J. Jarolím) – Baierl (61. Poborský), M. Bednář. Trenér Martin Brynda, asist. Jiří Bešík

Autor: Jaroslav Kubíček

18.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kulturní tipy: Ples, koncerty, drakiáda i strašidelná procházka

70

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Chaty ve Smolnici vykrádal padesátiletý muž

Smolnice - Po zloději zůstala majitelům objektů škoda téměř třicet tisíc korun.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

Speciální vlak ukončí sezonu na Švestkové dráze

Lounsko - Speciální souprava se salonním vozem projede trať Českým středohořím příští víkend.

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Ústecký kraj, Lounsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.