Fanoušci Slavoje, kteří se svým týmem vyrazili na dohrávku divize do Postoloprt na umělou trávu, určitě nelitovali. V kvalitním duelu viděli řadu šancí, tři body nakonec také zůstaly „doma", když Lesniak rozhodl pár vteřin před závěrečným hvizdem.

Žatec začal proti předposlední Toužimi v dohrávce lépe. Už v 7. minutě předvedl nádhernou individuální akci Vlk. Vzal balon několik metrů za půlící čarou, sám prošel obranou Toužimi a zavěsil - 1:0. V 11. minutě mohl zvýšit Antonín Hynek, jeden ze tří nadějných mladíků, kteří dostali v dresu Žatce příležitost, ale skore se neměnilo. O minutu později poprvé vážněji zahrozila Toužim, její nehlídaný útočník ale naštěstí pro fanoušky Slavoje hlavičkoval do náruče Aschenbrennera.

Ve 27. se opět ukázal Vlk, stejně jako o pár minut později ale tentokrát balon do sítě nedopravil. Ve 32. zahrozil Klasna. Toužim se ale pomalu probouzela, několikrát si vypracovala příležitost a vyrovnala hru. Odměnou jí byla 41. minuta, kdy Borek z dorážky vyrovnal - 1:1.

Začátek druhé půle opět patřila Slavoji, tentokrát ale bez branek. V 59. aktivní Vlk pálil nad, stejně jako v 65. Vávra. Po náporu „domácích" opět přišla odpověď Toužimi, v 69. orazítkovala břevno. V 70. minutě spálili své šance opět Vlk, ale také Osumanu a Toužim se ne a ne vzdát. V 74. minutě měl plné ruce práce Aschenbrenner, když první střela šla do tyče, druhou už pokryl.

V 86. minutě se ve vyložené šanci objevil muž zápasu Vlk, ale pálil přímo do hostujícího brankáře. Po protiútoku pak mohli žatečtí fotbalisté děkovat svému golmanovi, který vychytal samostatný nájezd jednoho z toužimských útočníků. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou s bodem, udeřil Lesniak. Střídající hráč se v 90. minutě šikovně uvolnil a podél hostujícího golmana zajistil tři body pro Slavoj.

Prozatím osmý Žatec teď čeká v divizi bohatý program. V neděli 9. června by měl doma na hřišti Slavoje u Ohře hrát od 17 hodin s Českým Brodem, příští týden pak zajíždí na dohrávku na hřiště Úval.

Žatec - Toužim 2:1 (1:1)

Branky: 7. Vlk, 90. Lesniak 41. Borek 
ŽK 2:0

Sestava Žatce: Aschenbrenner - Vávra, Běloušek, Bešík, Krejčík - Šraga, Vlk, Klasna, J. Hynek (64. Fiřt) - A. Hynek (46. Lesniak), Osumanu (84. V. Hynek)

Fotbalová tabulka