Fanoušci Slavoje Žatec jakoby tentokrát tušili, že jejich fotbalisté doma body brát nebudou a ani jim nepředvedou pohledný fotbal. A tak z velké části zůstali doma a koukali na finále tenisového Fed cupu a neviděli domácí ztrátu Slavoje s týmem z Úval.

Chladné počasí, těžký terén a špičkový tenis opravdu fotbalu nepřál, hlouček fandů z Úval v poklidu „přehrál" domácí diváky, kterých přišlo pomálu. A vzor z diváků si zřejmě vzali i domácí fotbalisté, ospalý a neatraktivní výkon na body diviznímu Žatci nestačil.

Úvaly měly první šanci už ve 13. minutě, kdy se poprvé nedohodla obrana Slavoje, protentokrát ale hosté zatím jen hrozili. Domácí zadáci si ale nedali říct, a tak o dvě minuty později vyrobili další zmatek v obraně, kterého už využil hostující Bozděch – 0:1.

Osumanu se chytil v Mostě

Ani obdržená branka domácí příliš nenabudila, prakticky celý zápas fotbalisté Slavoje jen nakopávali dlouhé balony dopředu, nikdo si s nimi ale neporadil. Chyběli tentokrát jak Osumanu, který se chytil v Mostě, tak i další střelec Duvnjak a ostatní je nedokázali nahradit. Na Žatci byla také vidět určitá nesehranost, Slavoj tak trochu doplácí na fakt, že je farmou Mostu a utkání hraje pokaždé v částečně pozměněné sestavě, což bylo tentokrát na hřišti znát.

O sehranosti a kompaktnosti týmu nemohla být proti Úvalům řeč, chyběl nápad, také střed zálohy nedával útočníkům balony, jaké by potřebovali. Fotbalisté Slavoje se dostali v prvním poločase do jediné vážné šance, ve 20. minutě ale Klasna ve vyložené pozici vůbec netrefil branku. Ve zbytku času pak drželi taktovku utkání v rukách hosté. Ve 31. vystřelil z hranice vápna Novák a orazítkoval tyč. Stejnou trefil o šest minut později po rychlém protiútoku Úval hostující útočník Mišak. Po první půli tak na tabuli svítilo skore 0:1, domácí prohráli také na tyče 0:2.

Šance po rohovém kopu

Hned po vstupu do druhé půle si Žatec vytvořil druhou a poslední svou šanci v utkání. Po rohovém kopu doráželo několik domácích, obrana Úval ale odolala, nakonec odkopávala balon z brankové čáry, stav se ale neměnil. V dalších minutách hosté důsledně bránili svůj nejtěsnější náskok, žatečtí hráči ale nedokázali nic nebezpečného vymyslet. Rušno bylo až v 82. minutě, ale opět před domácím Jakubovem, který vychytal samostatný nájezd hostů.

Po prohře Slavoj klesl v divizní tabulce na osmou příčku, ve středu má na programu dohrávku v Toužimi, která je až čtrnáctá. Hraje se už od 14 hodin. Před dohrávkami vede v tabulce Vyšehrad, o pouhý bod za ním, ale se zápasem k dobru, je Motorlet. 

Žatec – Úvaly 0:1 (0:1)

Branka: 15. Bozděch
Sudí Cipl, 150 diváků, ŽK 2:2

Sestava Žatce: Jakubov – Fiřt, Bešík, Heinc, Krejčík – Šraga, Kmoch, Vávra, Klasna – Bednář (59. Stožický), Lácha (74. Hynek, 86. Oppel)

Fotbalová tabulka