Kdo byl mezi 380 diváky na stadionu ve Vilémově na Děčínsku přítomen utkání prvního kola divize B, zcela určitě nelitoval. Přijel tam nováček soutěže Slavoj Žatec a hrál se výborný fotbal.

Žatecký trenér Pavel Koutenský musel pro zranění z utkání v Perštejně ponechat Jakubova na lavičce náhradníků, za to se v sestavě objevil exsparťan Zdeněk Svoboda. Od první minuty na velice těžkém celodenním deštěm nasáklém trávníku oba týmy předváděly bojovný a pohledný fotbal, který se určitě musel líbit každému z přítomných.

Vilémov od první minuty hosty tlačil a žatecká obrana v čele se Švarcem vzdorovala náporu. Už v 7. minutě zcela nekrytý domácí Dvořák proměnil přihrávku po chybě v obranných řadách hostů a skóroval do prázdné branky – 1:0.

Branka vyburcovala hosty

Tento moment a hrubá chyba vyburcovala hosty k velkému výkonu po zbytek utkání. Již v 10. minutě musel ale ze hry odstoupit pro zranění po skluzu jednoho z domácích hráčů obránce Fiřt a nahradil jej Vávra. Po chvilce ještě zahrozili domácí, když nejprve předvedli špatnou koncovku a vzápětí domácí hráč dokonce přestřelil z malého vápna odkrytou branku. Hosté se ale také pomalu dostávali do hry. Po pěkné kombinaci zakončoval razantně Krejčík, který pálil do bezmocného brankáře domácích, od něhož míč putoval do tyče a záhadnou cestou mimo síť.

Ve druhé půli se hrál pěkný fotbal. V záloze Žatce vybízel Svoboda své spoluhráče neustále k větší aktivitě a celý tým dřel. Nejprve o kousek minul Krejčík, za nedlouho po rohu Vlk hlavou zatřepal břevnem. Chvíli poté diváci viděli neuznanou branku Slavoje pro ofsajd. Velkou šanci měl střídající Macháček, který promáchl na malém vápně. Vzápětí unikl Baierl a opět Macháček promarnil další šanci, když výborný domácí brankář Vaňák čaroval na čáře. Neujala se ale ani hlavička Pikla v samém závěru zápasu.

Žatecký Slavoj jako nováček divize předvedl bojovný výkon, nasazení a minimálně bod by byl zasloužený. I když celý tým bojoval, za zmínku stojí výkon Švarce v brance, Vávry, Bešíka, který si na náročném terénu počínal místy s přehledem mazáka, a dále Svobody, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Pokud hráči Slavoje předvedou podobné výkony v dalších utkáních, určitě se dostaví i vytoužený divizní bodový zisk.

Vilémov – Žatec 1:0 (1:0)


Slavoj Žatec: Švarc – Fiřt (Vávra), Heinc (Baierl), Bešík, Krejčík – Paul, Janáček, Svoboda, Vlk, Pikl – Lesniak (Macháček)

Pavel Maňák