Splněno! Po vydařené zimní přípravě vyšel žateckým fotbalistům také vstup do jarní části divize. Soused v tabulce, Vilémov, musel v Žatci nechat tři body. Hrdiny utkání byli střelec Jakubov a brankář Švarc, který uhasil až příliš mnoho šancí hostů.

Žatecký trenér Koutenský měl v úvodním jarním kole k dispozici i dlouho nejasného Zdeňka Svobodu, chyběli mu jen Lesniak a Klasna. Do útoku se vedle Jakubova, který už v přípravě vykazoval dobrou formu, postavil navrátilec Bednář. Nastoupil také další navrátilec Vlk.

Úvod duelu patřil fotbalistům Žatce

A že si chuť k fotbalu Jakubov přenesl i do mistrovských utkání, dokazoval hned od úvodních minut. V 5. centroval Vlk, Jakubov tentokrát ještě netrefil, stejně jako ve 13. a 14. minutě. Ve 21. už byl ale bývalý sparťanský útočník se zkušenostmi z Porta přesný a po centru Fiřta pohodlně poslal Slavoj do vedení – 1:0.

Po vstřelené brance ale jakoby se domácí fotbalisté začali bát útočit, přestali se pohybovat a taktovku utkání ve druhé polovině první půle převzal Vilémov. Ve 34. minutě měl asi největší šanci hostů na kopačce Šljivič, ale Švarce v domácí brance nepřekoval. Žatecký golman Švarc hrál hlavní roli i v dalších minutách a jen díky němu odcházeli domácí fotbalisté do šaten s jednogolovým náskokem.

Bez pohybu

Začátek druhé půle se nesl ve stejném duchu jako konec první, a tak trenér Koutenský musel několikrát hodně zvýšit hlas. V 53. minutě se Slavoj po dlouhé době dostal na dostřel branky hostů, kterou hájil Vaňák. Zdeněk Svoboda, jehož přihrávky měly oči, zacentroval na Vávru, ten ale těsně minul.

Na druhé straně ale bylo také pořádně horko. Smolný den měl tentokrát stoper Bešík. Z pozice posledního přihrál v 56. na kopačky soupeře, ten ale naštěstí pro domácí netrefil dobře.

V 64. minutě se skore měnilo podruhé, opět se radovali žatečtí fandové, kterých v nepříjemném počasí přišlo okolo tří stovek. Fiřt nacentroval balon z pravé strany a hlavou se trefil, kdo jiný, než Jakubov – 2:0.

V 72. opět zaváhal Bešík, když při odkopu nastřelil jen soupeře a brankář Švarc měl s odraženým balonem plné ruce práce.

Švarc vychytal několik slibných příležitostí hostů

Žatecký brankář zářil i v 82. minutě, kdy zlikvidoval několik šancí Vilémova, jehož střelcům se na kopačky přilepila pořádná dávka smůly. V 84. už ale Švarc kapituloval, z pokutového kopu se trefil Hyka. Penalta se kopala za nastřelenou ruku, nešťastníkem byl opět Bešík (tentokrát byl ovšem v maléru nevinně), který byl asi rád, že zápas skončil a mohl se společně se svými spoluhráči radovat ze zisku tří bodů.

Fotbalisté Slavoje po výhře přeskočili v tabulce právě Vilémov a jsou aktuálně na páté příčce se shodným počtem bodů jako čtvrtý Vyšehrad. Šestý Vilémov ztrácí na Žatec dva body, Souš na sedmé pozici tři. 

Žatec – Vilémov 2:1 (1:0)

Branky: 21. a 64. Jakubov – 84. Hyka (z PK)
Rozhodčí Vitnér, ŽK 0:1, 300 diváků.

Sestava Žatce: Švarc – Vávra (60. Janáček), Heinc, Bešík, Krejčík – Fiřt, Svoboda, Vlk, Macháček – Bednář, Jakubov

Hráči utkání:
Petr Švarc – Žatecký golman v utkání spoluhráče mnohokrát podržel, předvedl několik výborných zákroků, díky nimž Vilémov nevyrovnal.
Alexander Jakubov – aktivní útočník dal obě branky domácích, vytvořil si ještě několik dalších příležitostí.