Bezmocný v první půli, nadějný ve druhé. Takové hodnocení si od svých fanoušků odnesli žatečtí fotbalisté při generálce na blížící se jarní start divize. V posledním přípravném zápase Slavoj doma na umělé trávě nestačil na Vraný, prohrál 3:5.

Účastník středočeského krajského přeboru byl soupeřem Žatce už podruhé, v obou případech slavil Vraný. Tentokrát navíc bylo hotovo už po první půli, kterou Slavoj prohrál 0:4.

Už po patnácti minutách prohrával Žatec 0:2, jednou byli hosté úspěšní z pokutového kopu. A i v dalších minutách první půle mělo Vraný navrch. Žatec sice více držel balon, fotbalisté Slavoje ale kombinovali jen ve středu hřiště a navíc často hodně nepřesně, do šancí se takřka vůbec nedostávali. Naopak Vraný spoléhal na přímočaré rychlé akce a vyplácelo se. Ve 24. minutě sice ještě hosté pálili ze zajímavé pozice nad, ve 28. už ale z bleskového protiútoku do nekompaktní žatecké obrany trestali potřetí - 0:3.

Poločasový stav 0:4! A břevno navíc

Utkání Žatce (ve žlutém) proti VranémuSlavoj se prezentoval jedinou vážnější příležitostí v této části hry, po dobrém napadání se do šance dostali Bešík a Tretyak, ani jeden ale balon do sítě Vraného nepropasíroval. Naopak, ve 33. minutě fotbalisté Slavoje zbytečně chybovali v rozehrávce a opět úřadovali hosté - 0:4. Do konce prvního poločasu ještě hráči Vraného nastřelili břevno, žatecký Klíma pálil vysoko nad.

Ve druhé půli se obraz hry změnil, Žatec se začal více ukazovat. Zčásti proto, že hosté už nebyli díky bezpečnému náskoku tak aktivní, zčásti díky zlepšené kombinaci domácích. Ve 47. minutě se tak poprvé do golových statistik zapsali také hráči Žatce, konkrétně Bešík. Hosté špatně rozehráli a duo Tretyak s Bešíkem bylo tentokrát dostatečně důrazné - 1:4.

Slavoj pokračoval ve zlepšené hře i v dalších minutách. V 52. pálil žatecký Klinec do golmana hostí, v 57. už byl úspěšný aktivní Tretyak. Po samostatné akci ve vápně zakončil pěknou střelou do růžku branky - 2:4. V 63. minutě se opět ukázal Petr Klinec, jeden z mála hráčů Žatce, který zasloužil po utkání alespoň malou pochvalu. Po kličkované až do vápna Vraného ale nedokázal důrazně zakončit. V 64. zlikvidoval další Tretyakovu šanci golman hostů.

Fotbalisté Vraného se ve druhé půli ale také prosadili a opět to bylo po nedůrazu žatecké obrany, v 73. minutě byl stav 2:5. Jinak se hosté ve druhé pětačtyřicetiminutovce dostávali na dostřel jen sporadicky. Účet utkání uzavřel v 83. minutě žatecký mladík Svoboda střelou z dálky - 3:5.

Žatec - Vraný 3:5 (0:4)

Slavoj, který je v divizi zatím po podzimu jasně poslední, chce na jaře bojovat o záchranu. S jakým kádrem se o to pokusí, je zatím otázkou, případné posily se stále řeší, i když do startu divize zbývá už jen několik dní.

V přípravě Žatec odehrál jen čtyři utkání. Po vysoké výhře nad Spořicemi 8:2 a po prohře s Vraným 1:3, Slavoj jen remizoval s účastníkem krajského přeboru z Horního Jiřetína 4:4. A nyní opět prohrál s Vraným 3:5. Tedy žádní divizní nebo ještě silnější soupeři. Záchrana divize bude velmi těžká, Žatec v tabulce dost ztrácí, čeká ho hodně práce, navíc má stále problémy, několik dní před ostrým startem, s konsolidací kádru.

Proti Vranému nastoupilo opět několik cizinců, kteří jsou v Žatci na zkoušce. Uvidíme je i v divizi? Oproti minulému utkání ale naopak chyběl zkušený Houštecký, otazník také visí stále nad Lesniakem a dalšími. Naopak se zdá, že se definitivně vrací Petr Klinec, který se objevil v několika utkáních. Zůstane také Tretyak. Slavoj proti Vranému znovu hrál bez několika opor, některé marodí, jiné jsou pracovně vytížené. Chyběli například J. Hynek, Bednář nebo Vlk. Jisté je snad jen to, že v dresu Žatce na jaře nebude nastupovat šikovný záložník Rosendo, s nímž se vedení klubu nedohodlo na pokračování spolupráce.

Jasněji o definitivní podobě kádru, který se pokusí zachránit divizi, by mělo být do konce týdne, funkcionáři Slavoje stále pracují na zajištění některých posil.