Žatec sérii neprodloužil. Fotbalisté Slavoje vyhráli v minulých kolech divize třikrát za sebou, favorizovaný Vyšehrad jim ale vystavil stopku. „Domácí byli v utkání lepším týmem, hráli agresivněji, jednodušeji," viděl po zápase Pavel Koutenský, trenér Slavoje.

Hrálo se na umělé trávě a už ve 4. minutě musel žatecký Aschenbrenner lovit míč ze své sítě. Bešík nebyl důrazný a Vyšehrad tak šel do vedení. Další změna skore přišla až po změně stran. Opět měli mírně navrch domácí fotbalisté. „Hráli jsme důrazněji, hra se vyrovnávala, přesto jsme znovu inkasovali. V 54. minutě špatně odhlavičkoval Krejčík a domácí z rychlé akce zvýšili," popsal Koutenský.

Žatec se ještě odhodlal k pokusu o srovnání. V 56. minutě si naběhl na přesnou přihrávku Vávry přes celé vápno Fiřt 2:1. Bohužel ale už o deset minut později opět udeřili domácí fotbalisté, rozehráli rychlou akci ve středu hřiště, která skončila konečnou úpravou skore 3:1. Hosté se ještě snažili o snížení, případně vyrovnání, nadějně vystřelil Osumanu, ale balon za zády domácího golmana neskončil. Žatečtí se ještě v závěru zlobili na sudího, když reklamovali stržení Vlka v pokutovém území, píšťalka rozhodčího ale zůstala němá, a tak Vyšehrad vybojoval tři body.

Osmý Žatec sehraje další utkání doma proti třinácté Libiši, výkop je na stadionu u Ohře v neděli v 17 hodin.

Vyšehrad - Žatec 3:1 (1:0)

Branka Žatce: 56. Fiřt

Sestava Žatce: Aschenbrenner - Fiřt, Bešík, Heinc, Krejčík - Vávra - Gabčo (46. Lesniak), Vlk, Rosendo, Klasna (79. Hynek V.) - Musiol (75. Osumanu)