V přípravě nepoznali hořkost porážky. Start divize ale bude pro žatecké fotbalisty úplně o něčem jiném. Jarní část fotbalových soutěží je tady! Žatec jede na Vyšehrad.

Žatec začne v jarní části divize v neděli 9. března v 10.15 hodin na umělé trávě Vyšehradu. „Slavoj se vydá do odvet opět s vlastními odchovanci a hráči z okolí, které doplní na přestup příchozí Martin Bednář a Jan Klasna, kteří v Žatci hostovali z Baníku Most, a jsou nyní kmenovými hráči. Kádr doplnil také brankář Petr Cipra z Kryr, který ukončil angažmá v Německu a Víťa Karban," vyjmenovává změny v zimní přestávce v kádru Slavoje Žatec Pavel Maňák, sekretář klubu.

Start čeká na žatecké fotbalisty hodně ostrý. Začnou proti favoritovi celé divize z Vyšehradu. Na podzim Slavoj prohrál doma s Vyšehradem vysoko 0:6, následovalo pak několik dalších proher a dlouho poslední místo v tabulce. Naštěstí, pro žatecké fanoušky, se ale fotbalisté Slavoje na podzim „probudili" a prodrali se po dlouhé sérii výher až na osmou příčku na které přezimovali. Na jaře budou chtít určitě začít lépe.

Přípravu absolvoval Žatec na turnaji v Postoloprtech, kde vysoko vyhrával a získal i pohár za celkové vítězství. Nastupoval tam ale jen proti týmům z I.A a I.B třídy. Žatec hrál také dva přípravné duely proti týmům z krajského přeboru, oba vyhrál. Kritici poukazují na fakt, že v přípravě Žatec nenarazil na žádného silnějšího soupeře.

Vyšehrad je aktuálně druhý v tabulce divize s jedenácti výhrami, jednou výhrou a třemi prohrami. Stejný počet bodů, čtyřiatřicet, mají první Louňovice.

Kádr Slavoje Žatec:

Brankáři: Cipra, Kalbač, Baštýř

Do pole: Vávra, Vlk, Bešík, Krejčík, Fiřt, Klasna, Karban, Heinc, Paul, Bednář, Klinec, Lesniak, L. Hynek, A. Hynek, Hodina, Sýs

Trenér Karel Šidlof